REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Atomowa spółka otworzyła globalne centrum usług wspólnych w Krakowie

  • 18 września 2021 10:41
  • : : autor: AMC
Reklama

Firma Westinghouse Electric Company otworzyła globalne centrum usług wspólnych w Krakowie. Od teraz międzynarodowe usługi biznesowe firmy są zintegrowane w Polsce. Zlokalizowana w kompleksie Zabłocie Business Park B placówka zatrudni blisko 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 7 dywizjach biznesowych, którzy wesprą globalne działania Westinghouse - informuje spółka.

- Westinghouse jest zaangażowany w realizację celów Polski w zakresie transformacji energetycznej. Powstanie Globalnego Centrum Usług Wspólnych Westinghouse jest tego potwierdzeniem. Realizujemy również działania przewidziane w polsko – amerykańskim porozumieniu międzyrządowym. Rozpoczęcie prac inżynieryjnych i projektowych (Front-End Engineering and Design - FEED) oraz otwarcie globalnego centrum usług wspólnych to jego elementy. Docelowo chcemy dostarczyć Polsce najlepszą technologię, która umożliwi sprawne osiągnięcie celów klimatycznych i zabezpieczy potrzeby energetyczne gospodarki – podkreślał Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, który wziął udział w uroczystości w Krakowie.

W ceremonii otwarcia centrum wzięli udział także Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Patrick T. Slowinski, Konsul Generalny w Krakowie

Spółka informuje, że elektrownia jądrowa Westinghouse AP1000 to najlepsza w swojej klasie technologia o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i zdolności operacyjnej na rynku. Jest to jedyna konstrukcja generacji III+, która posiada w pełni pasywne systemy bezpieczeństwa i dodatkowo wywiera najmniejszy ślad węglowy na MW wśród reaktorów w swojej klasie.

W Chinach funkcjonują cztery elektrownie AP1000, które biją rekordy pod względem łatwości i czasu trwania przestojów na rozruch i uzupełnianie paliwa, a dwie kolejne jednostki są w trakcie budowy w Stanach Zjednoczonych. Technologia Westinghouse ma ugruntowaną historię licencjonowania, w tym przez amerykańskie NRC, Kanadę, Chiny, Wielką Brytanię i podmioty europejskie.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]