Atomowa spółka otworzyła globalne centrum usług wspólnych w Krakowie
- 18 września 2021 10:41
- : : autor: AMC
Firma Westinghouse Electric Company otworzyła globalne centrum usług wspólnych w Krakowie. Od teraz międzynarodowe usługi biznesowe firmy są zintegrowane w Polsce. Zlokalizowana w kompleksie Zabłocie Business Park B placówka zatrudni blisko 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 7 dywizjach biznesowych, którzy wesprą globalne działania Westinghouse - informuje spółka.
- Westinghouse jest zaangażowany w realizację celów Polski w zakresie transformacji energetycznej. Powstanie Globalnego Centrum Usług Wspólnych Westinghouse jest tego potwierdzeniem. Realizujemy również działania przewidziane w polsko – amerykańskim porozumieniu międzyrządowym. Rozpoczęcie prac inżynieryjnych i projektowych (Front-End Engineering and Design - FEED) oraz otwarcie globalnego centrum usług wspólnych to jego elementy. Docelowo chcemy dostarczyć Polsce najlepszą technologię, która umożliwi sprawne osiągnięcie celów klimatycznych i zabezpieczy potrzeby energetyczne gospodarki – podkreślał Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, który wziął udział w uroczystości w Krakowie.
W ceremonii otwarcia centrum wzięli udział także Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Patrick T. Slowinski, Konsul Generalny w Krakowie
Spółka informuje, że elektrownia jądrowa Westinghouse AP1000 to najlepsza w swojej klasie technologia o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i zdolności operacyjnej na rynku. Jest to jedyna konstrukcja generacji III+, która posiada w pełni pasywne systemy bezpieczeństwa i dodatkowo wywiera najmniejszy ślad węglowy na MW wśród reaktorów w swojej klasie.
W Chinach funkcjonują cztery elektrownie AP1000, które biją rekordy pod względem łatwości i czasu trwania przestojów na rozruch i uzupełnianie paliwa, a dwie kolejne jednostki są w trakcie budowy w Stanach Zjednoczonych. Technologia Westinghouse ma ugruntowaną historię licencjonowania, w tym przez amerykańskie NRC, Kanadę, Chiny, Wielką Brytanię i podmioty europejskie.