WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Sprzedają portfel projektów fotowoltaicznych w Polsce funduszowi NextPower III ESG

  • 22 września 2021 13:50
  • : : autor: AMC
Reklama

Green Genius, wiodący europejski deweloper energii odnawialnej, zawarł umowę sprzedaży portfela projektów fotowoltaicznych o mocy 42,3 MW z funduszem NextPower III ESG grupy NextEnergy Capital (NEC). W sumie transakcja dotyczy 44 indywidualnych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce - informuje spółka.

Po uruchomieniu elektrownie będą produkowały rocznie wystarczająco dużo czystej energii elektrycznej, by zasilić ok. 24 200 gospodarstw domowych. Wszystkie projekty objęte są 15-letnimi Kontraktami Różnicy Kursowej uzyskanymi w ramach aukcji w 2019 r.

Jest to trzeci portfel projektów fotowoltaicznych rozwiniętych i sprzedanych przez Green Genius w Polsce od 2019 roku. Dwa portfele, o łącznej mocy instalacji odpowiednio 45,4 i 40,4 MW, zostały nabyte przez fundusz Aberdeen Standard Investments. W sumie Green Genius zainwestował już ponad 100 milionów euro w polską branżę fotowoltaiczną. Obecnie firma przygotowuje się do budowy swojego czwartego portfela projektów PV o łącznej mocy przekraczającej 140 MW.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju Polski w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości. Społeczeństwa na całym świecie stoją w obliczu poważnego kryzysu klimatycznego, który wymaga pilnego i zbiorowego działania. Dlatego nasza misja, jako wiodącego dewelopera projektów z zakresu energii odnawialnej, nigdy wcześniej nie była tak ważna. Współpraca z NextEnergy Capital jest zaś dowodem na to, że Green Genius jest solidnym partnerem dla wiodących globalnych firm – komentuje Rusłan Sklepowicz, CEO Green Genius.

Wraz z akwizycją łączna moc instalacji w portfelu funduszu NextPower III ESG wzrośnie do 530 MWp. To kolejny przykład zdolności NextEnergy Capital do identyfikacji i pozyskiwania atrakcyjnych inwestycji na nowych obszarach.

Z przyjemnością ogłaszamy fakt zawarcia tej umowy, która oznacza także pierwszą akwizycję NextPower III w Polsce, na rynku, który zapewnia doskonałe możliwości realizacji naszej strategii wzrostu. Cieszę się, że NextPower III ESG kontynuuje szybką rozbudowę swojego portfela w starannie dobranych regionach geograficznych, dzięki czemu stale zwiększamy nasze globalne zasoby projektów fotowoltaicznych – komentuje Filinto Martins, dyrektor zarządzający i prezes NPIII ESG.

– Ta transakcja jest kamieniem milowym nie tylko dla Green Genius, ale dla całego polskiego rynku energii odnawialnej, który okazał się być niezwykle odporny na kryzys spowodowany pandemią. Jesteśmy dumni, że Green Genius zdołał pozyskać kolejnego inwestora na polskim rynku, udowadniając tym samym, że nasze projekty są realizowane na najwyższym poziomie. Cieszymy się również z nowego partnerstwa z NextEnergy Capital, którego zespół zwrócił szczególną uwagę na kwestie zrównoważonego rozwoju – dodaje Rokas Bancevičius, CFO Green Genius.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]