WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

O przyszłości modelu ochrony środowiska leśnego

  • 13 października 2021 07:16
  • Autor: AMC
Reklama

Ochrona przyrody jest naszym obowiązkiem i inwestycją w przyszłość. Stanowi kluczowy element wielofunkcyjnej, zrównoważonej gospodarki leśnej, a rola polskich leśników nie tylko w utrzymaniu, ale też w odtwarzaniu polskiej bioróżnorodności, jest trudna do przecenienia – podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji Przyszłość modelu ochrony środowiska leśnego w kontekście komunikatu Komisji Europejskiej na temat Strategii bioróżnorodności 2030 - informuje resort klimatu i środowiska.

Szef resortu klimatu i środowiska przypomniał, że zdrowe, odporne i odpowiednio zachowane zasoby przyrodnicze są gwarantem społeczno-ekonomicznego rozwoju naszego i przyszłych pokoleń.

- Wszyscy mamy tego świadomość, że działania na rzecz ochrony przyrody, zasobów naturalnych jakimi są lasy, a także ochrony klimatu to konieczność i inwestycja w nasz własny dobrostan – poinformował.

- Na poziomie krajowym cele i założenia Strategii na rzecz bioróżnorodności oraz Strategii leśnej powinny być rozpatrywane równolegle i uwzględniać szeroką perspektywę związaną ze zrównoważonym rozwojem gospodarczym Polski. Tylko takie podejście pozwoli na utrzymanie trwałych, zdrowych i odpornych lasów, gwarantujących rozwój biogospodarki – dodał.

Obecny na spotkaniu wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka zwrócił natomiast uwagę na stanowisko ministerstwa w zakresie ochrony środowiska leśnego.

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska i Lasy Państwowe prezentują silne i wyraźne stanowisko w konsultacjach dotyczących strategii bioróżnorodności leśnej UE. Strategia nie może pomijać kluczowych dla Polski kwestii – powiedział.

Z kolei wiceminister Małgorzata Golińska, Główny Konserwator Przyrody, podkreśliła, jak istotna jest praca na rzecz zachowania bioróżnorodności biologicznej.

- Globalnie i lokalnie stoimy przed ogromnymi wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu. Walka ta powinna być logiczna i merytoryczna. Nasze działania nie dają skutku tu i teraz, ale mają wpływ na  pokolenia – powiedziała.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

PKCGV
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]