WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Podpisały porozumienie, by kształcić przyszłych inżynierów sektora kolejowego

  • 21 października 2021 07:21
  • Autor: AMC
Reklama

Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Alstom, światowy lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności oraz największy polski producent, eksporter i pracodawca w branży kolejowej - podpisały porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia i rozwijania kompetencji przyszłych inżynierów sektora kolejowego w Polsce. Projekt zakłada wymianę doświadczeń, realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych oraz szerokie wsparcie studentów uczelni - informuje spółka.

W komunikacie czytamy, że inicjatywa ma na celu wsparcie uczelni w zakresie kształcenia studentów, polegające na rozwijaniu odpowiednich kompetencji przyszłych inżynierów sektora kolejowego w Polsce. Ponadto umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży, a także dalszy rozwój kariery w strukturach Alstom. Współpraca obejmuje również organizowanie wspólnych szkoleń, konferencji i spotkań naukowych oraz wspólne prace badawczo-rozwojowe.
 
- Jako największy producent i eksporter w branży kolejowej w Polsce, dysponujemy wiedzą i doświadczeniem w sektorze mobilności. Chętnie dzielimy się z młodymi ludźmi, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy. Jestem przekonany, że współpraca z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przyniesie obopólne korzyści, a w efekcie wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój polskiego przemysłu transportowego - mówi Artur Fryczkowski, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju biznesu Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich, który jest odpowiedzialny za koordynację współpracy z uczelnią

Alstom jest liderem w branży produkcji i utrzymania taboru kolejowego oraz systemów sterowania ruchem kolejowym. W Polsce firma działa od prawie 25 lat. Alstom jest liderem zrównoważonej i inteligentnej mobilności, producentem pierwszego na świecie sprawdzonego w ruchu komercyjnym pociągu wodorowego Coradia iLint.

Wprowadził na polskie tory pierwsze pociągi dużych prędkości Pendolino oraz wdrożył pierwszy w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2. Obecnie w 11 zakładach Alstom w Polsce zatrudnionych jest ponad 4000 osób. Firma czerpie z bogatego dziedzictwa przemysłowego zakładów: 180 lat Pafawagu we Wrocławiu, 150 lat Konstalu w Chorzowie i 100 lat zakładu ZWUS w Katowicach.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

DTWRG
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]