REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Zapewnią dostawę prądu dla Euro-Parku Stalowa Wola

  • 17 listopada 2021 09:50
  • : : autor: AMC
Reklama

Porozumienie o współpracy w zakresie zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej na potrzeby EURO-PARKU Stalowa Wola zostało podpisane. Sygnatariuszami Porozumienia są PGE Dystrybucja, Gmina Stalowa Wola oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

PGE informuje, że przedmiotem porozumienia jest ustalenie współpracy w zakresie zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej dla potrzeb EURO-PARKU Stalowa Wola – Strategicznego Parku Inwestycyjnego. Strony będą wspólnie uczestniczyły w wypracowaniu jednolitego harmonogramu działań w zakresie Porozumienia.

Powstanie EURO-PARKU umożliwi przemysłowy rozwój tych terenów. Gmina Stalowa Wola oraz ARP dbając o rozwój i wsparcie krajowego przemysłu prowadzi działania mające na celu pozyskanie i ulokowanie na terenie tworzonego EURO-PARKU dużych, zagranicznych inwestycji o strategicznym znaczeniu dla kraju.

- Jest to bardzo obiecująca inwestycja, pierwsza tego typu w historii spółki PGE Dystrybucja na tak dużą skalę. Projekt przeprowadzony w kooperacji z operatorem systemu przesyłowego będzie dużym impulsem dla rozwoju Regionu. Na terenach EURO-PARKU zaplanowano powstanie kilkunastu tysięcy nowych miejsc pracy – to ogromna szansa dla mieszkańców Stalowej Woli, ale też samego miasta, które przyciągając inwestorów liczy na ożywienie gospodarcze – powiedział Jarosław Kwasek, prezes PGE Dystrybucja.

PGE Dystrybucja jako operator systemu dystrybucyjnego na terenie EURO-PARKU wesprze Gminę Stalowa Wola oraz ARP w przygotowaniu planu zasilenia terenu. Szacowane nakłady inwestycyjne po stronie PGE Dystrybucja  to około 250 – 300 mln zł. Potrzeby przyszłych inwestorów w zakresie zapotrzebowania na dostawy energii elektrycznej zidentyfikowano na poziomie do 500 MW do grudnia 2023 r. i  narastająco do 1500 MW do grudnia 2026 r.

EURO-PARK to teren o powierzchni 1 tys. hektarów w Stalowej Woli, który może zostać przeznaczony pod inwestycje przemysłowe związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem nowoczesnych technologii w dziedzinie energii, elektromobilności, transportu, technologii wodorowej, lotnictwa czy motoryzacji.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]