WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

2022 rok zapowiada się pracowicie dla branży energetyki wiatrowej

  • 18 stycznia 2022 10:25
  • Autor: AMC
Reklama

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej wybrało zarząd na trzyletnią kadencję. Na jego czele po raz kolejny stanął dotychczasowy prezes Janusz Gajowiecki, to jego trzecia kadencja na tym stanowisku - informuje PSEW.

Zmienił się skład zarządu PSEW – po 5-letniej współpracy Stowarzyszenie opuściła dr Kamila Tarnacka, dotychczasowa wiceprezes zarządu, odpowiedzialna m.in. za sektor morskiej energetyki wiatrowej.

Prace w zarządzie kontynuują wiceprezesi – Wojciech Cetnarski i Łukasz Zagórski oraz dwaj nowo powołani wiceprezesi – Szymon Kowalski i Paweł Ryglewicz.

- Zaufanie jakim zarząd został obdarzony po raz kolejny przez członków PSEW to dowód na to, że praca całego Stowarzyszenia przynosi zadowalające efekty. Z poparciem na kolejną kadencję będziemy nadal walczyć o rozwój energetyki wiatrowej zarówno na lądzie, jak i na  morzu. Będziemy jeszcze ciężej pracować na rzecz likwidowania barier, upraszczania procedur, bo gra toczy się o jak największe korzyści zarówno dla Polskiej gospodarki, dla firm, przedsiębiorców, którzy na tym korzystają jako poddostawcy, ale też dla społeczeństwa – bo zielona energia to czyste powietrze i walka z kryzysem klimatycznym – mówi Janusz Gajowiecki, Prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Prezes PSEW dodaje, że 2022 rok zapowiada się pracowicie dla branży energetyki wiatrowej. 

- Jako branża jesteśmy częścią transformacji energetycznej, dlatego zamierzamy dalej postulować za działaniami sieciowymi, które obejmują linię bezpośrednią oraz cable pooling – czyli łączenie infrastruktury wiatrowej ze słoneczną. Jednak naszym głównym celem w 2022 roku jest długo wyczekiwane złagodzenie zasady 10H, która uwolni wiatr na lądzie. Liczymy, że ustawa szybko zostanie skierowana na Stały Komitet Rady Ministrów, tak, by niezwłocznie weszła w życie. Bo tylko dzięki intensywnemu rozwojowi energetyki wiatrowej, możemy uniknąć dalszego wzrostu cen prądu – ocenia Janusz Gajowiecki.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej jest organizacją, która od 1999 roku działa na rzecz rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Obecnie jest jedną z najbardziej skutecznych organizacji lobbujących na rzecz ukształtowania odpowiednich ram prawnych, pozwalających na rozwój i funkcjonowanie odnawialnych źródeł energii w Polsce, a w szczególności energetyki wiatrowej.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]