WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Gigant podpisał memorandum o współpracy z polskimi firmami

  • 24 stycznia 2022 09:05
  • : : autor: AMC
Reklama

Westinghouse Electric Company podpisał memorandum o współpracy z dziesięcioma firmami w Polsce. Umowy zostały zawarte bezpośrednio w siedzibach partnerów w Gdańsku oraz w biurze Westinghouse w Warszawie i dotyczą współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000 w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy w informacji prasowej.

- Westinghouse jest gotowy wesprzeć Polskę w osiągnięciu celów związanych z polityką energetyczną. Będziemy działać w oparciu o nasze doświadczenie w realizacji inwestycji w technologie jądrowe na całym świecie. Te zadania będzie dodatkowo wspierał zespół prawie 200 pracowników zatrudnionych w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse w Krakowie, który jest zaangażowany w globalne działania naszej firmy. Chcemy zapewnić Polsce najlepszą technologię na rzecz realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym, a także by zabezpieczyć potrzeby energetyczne polskiej gospodarki – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska.

Westinghouse podpisał porozumienia na rzecz długoterminowej współpracy w Polsce i regionie z następującymi firmami:

Rafako – kluczowy dostawca rozwiązań technologicznych związanych z wytwarzaniem energii i ochroną środowiska z ponad 70-letnim doświadczeniem.

ZKS Ferrum – zaufany dostawca żelaznych komponentów i materiałów metalurgicznych m.in. dla branż energetycznej, hutniczej i metalurgicznej.

KB Pomorze – realizuje zadania projektowe i wykonawcze w budownictwie przemysłowym oraz w sektorze rafineryjnym i paliwowo-petrochemicznym w zakresie inwestycji, modernizacji i remontów instalacji produkcji, przerobu, magazynowania oraz dystrybucji surowców i paliw.

Mostostal Kraków – świadczy usługi w zakresie wykonawstwa i montażu konstrukcji stalowych oraz instalacji urządzeń dla przemysłu.

OMIS – zapewnia kompleksową obsługę projektową inwestycji, generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych i energetycznych oraz modernizacje, rozbudowy i remonty systemów energetycznych i przemysłowych.

GP Baltic – jest producentem i dostawcą wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla branży wież wiatrowych, onshore i offshore oraz okrętowej skierowanych do międzynarodowych liderów przemysłu.

Protea Group – doświadczony dostawca suwnic, żurawi i innych urządzeń dźwigowych dla przemysłu.

Polimex Mostostal – świadczy pełen zakres usług projektowania obiektów energetycznych, realizacji dostaw, robót budowlanych i montażowych.

Fogo – jest wiodącym producentem agregatów prądotwórczych.

Zarmen Group – lider na rynku kompleksowego wykonania inwestycji przemysłowych. W skład grupy wchodzi 13 spółek o szerokim zakresie działalności.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]