REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Uwaga na oszustów!

  • 9 lutego 2022 12:08
  • : : autor: AMC
Reklama

PKN ORLEN ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustami podszywającymi się pod koncern.

- PKN ORLEN nigdy nie wysyła do klientów żadnych maili zachęcających do inwestycji w instrumenty finansowe z szybkimi i wysokimi zyskami. Przedstawiciele Koncernu nigdy też nie dzwonią do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji. To oszuści podszywają się pod ORLEN i bezprawnie wykorzystują nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli Koncernu, a ostatnio nawet osób medialnych znanych z pierwszych stron gazet, aktorów i dziennikarzy, proponując fałszywe inwestycje w handel m.in. ropą i gazem - czytamy w komunikacie.

PKN ORLEN prowadzi szeroką akcję informacyjną w Internecie, m.in. na stronie orlen.pl i na portalu orlenwportfelu.pl oraz w mediach społecznościowych, ostrzegając przed oszustami, którzy składają fałszywe propozycje zyskownych inwestycji.

- Ostrzegamy przed oszustami od momentu pojawienia się w Internecie ich nieprawdziwych ofert. Koncern na bieżąco prowadzi działania w celu blokowania bezprawnych postów i profili w serwisach społecznościowych oraz fałszywych stron www. Na wniosek PKN ORLEN prokuratura prowadzi postępowania dotyczące tych oszustw - czytamy.

Koncern informuje, że fałszywe ogłoszenia najczęściej pojawiają się na portalach internetowych i w mailingach. Przestrzegamy przed odpowiadaniem na tego typu oferty. I przypominamy, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez klientów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie lub banki prowadzące działalności maklerską.

Bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych. PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.

- Prosimy więc o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres media@orlen.pl lub właściwym organom ścigania - apeluje koncern.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]