REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGNiG uczci pamięć Ignacego Łukasiewicza

  • 9 marca 2022 09:53
  • : : autor: AMC
Reklama

Z okazji 200. rocznicy urodzin oraz 140. rocznicy śmierci polskiego wynalazcy i filantropa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przygotowuje i wspiera wydarzenia upamiętniające życie oraz popularyzujące dorobek Ignacego Łukasiewicza - informuje spółka.

Ze względu na jego wielkie i niezwykłe zasługi dla przemysłu i gospodarki Polski, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość Ojczyzny oraz dbałość o pracowników, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił Ignacego Łukasiewicza jednym z patronów roku 2022.

– Ignacy Łukasiewicz to dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa postać wyjątkowa. Dzięki jego przedsiębiorczości oraz innowacyjności w Europie narodził się przemysł naftowy i gazowniczy. W pewnym sensie stanowiło to symboliczny początek działalności naszej firmy – podkreślił Paweł Majewski, prezes PGNiG.

– Czujemy się dumni, mając Ignacego Łukasiewicza za patrona, ale również zobowiązani do pielęgnowania pamięci o nim i jego osiągnięciach. Dlatego z  przyjemnością wspieramy inicjatywy związane z obchodami Roku Ignacego Łukasiewicza. Przygotowaliśmy także wiele własnych działań, które realizować będą m.in. nasze oddziały oraz przede wszystkim Fundacja PGNiG – dodał Paweł Majewski. 

7 marca br. na ogrodzeniu warszawskiej siedziby PGNiG przy ul. Kasprzaka, z inicjatywy Fundacji PGNiG, zainstalowana została wystawa Ignacy Łukasiewicz. Ojciec przemysłu naftowego. Na wyjątkowych planszach przedstawiony został udział przedsiębiorcy w kreowaniu i rozwoju przemysłu naftowego, a także jego działalność jako społecznika i patrioty.

Z kolei 8 marca, w dniu urodzin wynalazcy, na elewacji PGE Narodowego wyświetlony zostanie napis Łukasiewicz 1822, a tydzień później Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy na cześć Ignacego Łukasiewicza.  

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wspomina dorobek przedsiębiorcy przez cały rok w ramach programu oświatowego Być jak Ignacy, który promuje historię wybitnych osób oraz inspiruje młode pokolenia do nauki i poznawania świata. Obecnie trwa jego 6. edycja. Ponadto do końca marca trwa kolejna seria programu grantowego Fundacji Rozgrzewamy Polskie Serca. Jej celem jest wspieranie inicjatyw związanych z Rokiem Ignacego Łukasiewicza.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]