REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE z nagrodą za wysoki standard bezpieczeństwa technicznego

  • 17 maja 2022 08:23
  • : : autor: AMC
Reklama

Grupa PGE otrzymała wyróżnienie za utrzymywanie wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego przyznawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Grupa PGE została doceniona za wysoką kulturę techniczną, gwarantującą bezpieczne i niezawodne działanie urządzeń i instalacji służących wytwarzaniu oraz dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej - czytamy w informacji prasowej.

- W Grupie PGE przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa i niezawodności pracy naszych urządzeń i instalacji. Eksploatujemy łącznie 75 kotłów parowych oraz 53 kotły wodne, od mierzącego ponad około 140 metrów wysokości kotła w Bełchatowie, produkującego ponad 2000 ton pary w każdej godzinie po mniejsze kotły wodne i parowe w jednostkach ciepłowniczych - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

- Wszystkie one wymagają specjalistycznego podejścia. Oprócz tego eksploatujemy wiele innych urządzeń podlegających dozorowi technicznemu. Wysokie kompetencje kadry technicznej Grupy PGE i bliska współpraca z Urzędem Dozoru Technicznego gwarantują ich codzienną niezawodną pracę. Dzięki temu zapewniamy bezpieczne i stabilne dostawy energii do blisko 6 milionów naszych klientów - dodaje.

W Grupie PGE do wytwarzania oraz dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej stosowane są praktycznie wszystkie urządzenia podlegające dozorowi technicznemu. Są to m.in.: kotły wodne i parowe, rurociągi technologiczne i pary, zbiorniki ciśnieniowe i bezciśnieniowe, urządzenia transportu bliskiego.

Grupa PGE ściśle współpracuje z Urzędem Dozoru Technicznego, dbając o wysoki standard pracy  urządzeń i instalacji Grupy. Ponadto, mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpiecznej ich pracy, w Grupie PGE funkcjonuje System Zarządzania Majątkiem, którego zasady określa Polityka Zarządzania Majątkiem.

Jej celem jest wprowadzenie i usankcjonowanie jednolitych zasad oraz praktyk zarządzania majątkiem produkcyjnym w całej Grupie Kapitałowej PGE.
 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]