WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Policja w Wałczu i Gryfinie otrzymała od Fundacji Enea dwa auta elektryczne

  • 5 sierpnia 2022 09:06
  • Opracowała: AMC
Reklama

Z nowoczesnych, ekonomicznych i przyjaznych środowisku elektrycznych pojazdów będą korzystali  funkcjonariusze z Komend Powiatowych w Wałczu i Gryfinie. Samochody dla zachodniopomorskich policjantów to dar Fundacji Enea. E-auta trafiły do policjantów podczas uroczystego apelu w Szczecinie. Grupa Enea przekazała w ostatnich tygodniach łącznie pięć nowych aut elektrycznych do wsparcia prac operacyjnych Policji z terenu działania Grupy - informuje Enea.

– Każde wsparcie w nowoczesne wyposażenie służb to inwestycja w bezpieczeństwo naszych obywateli.  Cieszę się, że Fundacja Enea angażuje się w projekty odpowiedzialne społecznie, ponieważ zyskują na tym zarówno społeczności lokalne, jak i środowisko naturalne – mówi Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji. Są przekazywane przez Fundację Enea nieodpłatnie. To element działań Grupy Enea na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których aktywnie zaangażowana jest Enea. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki z Grupy Enea odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej.

Grupa Enea od wielu lat angażuje się w inicjatywy społeczne i edukacyjne, których celem jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych. Współpracuje z wieloma instytucjami, w tym z Policją, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo energetyczne.  

 Bardzo cenimy sobie współpracę z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Przekazane dziś samochody elektryczne z pewnością będą wykorzystywane przez wiele lat, zapewniając policjantom bezpieczeństwo i duży komfort użytkowania. Będą także  wsparciem w wykonywaniu codziennych obowiązków, przyczyniając się do wzmocnienia bezpieczeństwa mieszkańców województwa zachodniopomorskiego – powiedział Marcin Pawlicki, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych Enea.   

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]