REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Przyszłości zawodów związanych z nowoczesną energetyką

  • 30 września 2022 10:11
  • Opracowała: AMC
Reklama

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, zorganizowała w Poznaniu konferencję „Współpraca – Energia – Przyszłość”. Wydarzenie poświęcone było współpracy branży energetycznej ze szkolnictwem ponadpodstawowym. W trakcie konferencji podsumowano dotychczasową współpracę i zebrane doświadczenia spółek z Grupy Enea współtworzących program wspierania szkolnictwa branżowego i technicznego. Nauczyciele szkół objętych patronatem Enei mogli uczestniczyć w wykładach i panelach dyskusyjnych, a uczniowie – m.in. w warsztatach z doradztwa zawodowego czy pokazach nowoczesnych technologii wykorzystywanych w energetyce  - czytamy w komunikacie.

Konferencja „Współpraca – Energia – Przyszłość” była okazją do spotkania przedstawicieli koncernu energetycznego ze szkołami branżowymi i technicznymi, które od ponad trzech lat kształcą młodzież pod patronatem Grupy Enea. W programie edukacyjnym, którego celem jest wsparcie rozwoju szkół branżowych i technicznych, uczestniczy już szesnaście placówek.

W ramach programu organizowane są zajęcia praktyczne z udziałem specjalistów – pracowników koncernu energetycznego, a szkolne pracownie doposażane są w urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu. Firma pomaga też w opracowaniu programu nauczania opartego na innowacyjnych koncepcjach. Taka forma współpracy przyczynia się do wzrostu konkurencyjności i innowacyjności szkół, a zarazem do podnoszenia kompetencji przyszłych specjalistów na rynku pracy. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat z praktyk w Grupie Enea skorzystało ponad sześciuset uczniów, a wielu z nich znalazło później zatrudnieni właśnie w spółkach Grupy.

Enea przygotowała również specjalny program dofinansowania zakupu sprzętu, wyposażenia sal do zajęć praktycznych, pomocy dydaktycznych do kształcenia zawodu elektryka czy elektromontera, w zależności od potrzeb konkretnej placówki.

− Rozwój szkolnictwa branżowego i zawodowego to ważna gałąź edukacji w Polsce. Energetyka i gospodarka potrzebują wielu specjalistów i wizjonerów z zakresu rozwoju nowych technologii. Chcemy pomóc w kształceniu profesjonalistów, którzy w przyszłości będą decydować o obliczu sektora energii i jego transformacji. Szkoły objęte naszym patronatem to najlepsze placówki w regionach, w których Enea jest obecna. Jesteśmy zbudowani tym, że możemy wspierać i przekazywać praktyczną wiedzę nauczycielom i uczniom tych placówek. Chcemy pomóc zaangażowanym szkołom i uczniom tworzyć dobre warunki do rozwoju – powiedział Lech Żak, wiceprezes Enei ds. strategii i rozwoju.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]