WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jak oszczędzać ciepło i domowe rachunki

  • 25 października 2022 08:15
  • Opracowała: AMC
Reklama

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE co roku od kilku lat organizuje na jesieni kampanie edukacyjne prezentujące proste sposoby na zarządzanie ciepłem w domu, dzięki którym można obniżyć zużycie ciepła, a co za tym idzie – oszczędzić domowy budżet. W tym roku, w obecnej sytuacji na rynku paliw, kwestia optymalnego zarządzania ciepłem w budynkach ma szczególne znaczenie - czytamy w komunikacie.

Wraz z chłodnymi porankami i wieczorami mieszkańcy rozpoczęli ogrzewanie swoich mieszkań i domów. PGE Energia Ciepła corocznie w okresie jesienno-zimowym zachęca odbiorców ciepła do jego oszczędzania. Spółka realizuje działania edukacyjne, pokazujące odbiorcom ciepła i energii elektrycznej, jak w łatwy sposób oszczędzać ciepło zachowując ten sam komfort.

Dlaczego warto zmniejszyć ogrzewanie o 1 stopień, gdy wychodzimy z domu? Jaka temperatura jest najlepsza do spania? Ilu stopniom odpowiadają poszczególne poziomy termostatu? I jak zwiększyć efektywność ogrzewania nawet o 20 proc.? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w 7 animacjach, przygotowanych przez PGE Energia Ciepła w poradniku „Oszczędzaj ciepło i dbaj o środowisko”, który znajduje się na stronie PGE Energia Ciepła. Prezentowane porady zachęcają do proekologicznej postawy, a także podpowiadają jak zaoszczędzić ciepło, energię i domowy budżet. Dzięki przyjaznej formie przemawiają nie tylko do dorosłych, ale także i do dzieci, edukując najmłodszych na temat świadomego gospodarowania ciepłem.

- Efektywność energetyczna jest równoznaczna z oszczędzaniem energii. To z kolei oznacza niższe koszty i mniejszy wpływ na środowisko. Warto edukować społeczeństwo, jak dbać o efektywne ogrzewanie domów i mieszkań, i jakie wymierne korzyści zyskają dzięki oszczędzaniu. Obecnie optymalne zarządzanie energią ma dodatkowy aspekt - pośrednio wpływa na bezpieczeństwo energetyczne. Rosnące ceny paliw, a także wysokie koszty zakupu uprawnień do emisji CO2 powodują, że musimy zacząć oszczędzać energię i ciepło, zmieniając również swoje dotychczasowe nawyki – mówi Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Racjonalne zarządzanie ciepłem w mieszkaniu czy domu pozwoli ograniczyć zużycie ciepła, co wpłynie pozytywnie na domowe rachunki i środowisko. Warto zapamiętać, że obniżenie temperatury o 2 st. C to oszczędność 5 proc. ciepła, 4 st. C to oszczędność aż 10 proc. Opłaca się zmniejszyć temperaturę o 2-3 stopnie w mieszkaniu, nie tylko dla oszczędności, ale także dla zdrowia i troski o planetę.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]