REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru

  • 31 sierpnia 2023 12:19
  • Opracowała: AMC
Reklama

Blisko 17 tysięcy mieszkańców i turystów, wypoczywających nad polskim morzem odwiedziło strefy edukacyjne PGE w Ustce, Łebie i Sasinie. W ramach projektu „PLAŻA PGE - POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” przez 36 dni dzięki dedykowanym atrakcjom można było poznać ciekawostki o morskich farmach wiatrowych i odnawialnych źródłach energii - czytamy w komunikacie.

- Morskie farmy wiatrowe to strategiczny projekt gospodarczy, który już za kilka lat odmieni oblicze polskiej energetyki. Jako lider branży offshore prowadzimy zaawansowane prace nad uruchomieniem pierwszej w Polsce Farmy Wiatrowej Baltica, dzięki której do 2030 roku będziemy dostarczać czystą energię do 4 milionów gospodarstw domowych. O tym, jakie znaczenie ma on dla polskiej gospodarki po raz kolejny świadczy liczba osób, które skorzystały ze stref edukacyjnych PGE w Ustce, Łebie i Sasinie. Pomimo trudnych warunków pogodowych, tegoroczną, trzecią już edycję projektu „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru” odwiedziło blisko 17 tysięcy osób - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.  

W ramach projektu „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru" od 7 lipca do 15 sierpnia na odwiedzających Plaże PGE w Ustce, Łebie i Sasinie czekało kilka stref tematycznych, w tym m.in. strefa interaktywnej edukacji, strefa wiedzy, strefa edukacyjno-warsztatowa czy strefa sportowa, w których zarówno mieszkańcy, jak i turyści w każdym wieku mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii i morskich farm wiatrowych.

W weekendy na odwiedzających czekały dodatkowe atrakcje, jak quizy czy warsztaty przyrodnicze. W quizie o ochronie przyrody i zwierząt oraz w warsztatach rozpoznawania śladów zwierząt, z Nadleśnictwem Choczewo, wzięło udział ok. 150 osób. Ponad 190 uczestników skorzystało natomiast z warsztatów wypalania w drewnie z przedstawicielami Nadleśnictwa z Lęborka. Podczas czterech pokazów Ratownictwa Wodnego WOPR oraz jednego pokazu OSP Choczewo można było zdobyć wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Natomiast na dwóch spotkaniach w Łebie i Sasinie, z przedstawicielem Urzędu Morskiego w Gdyni można było posłuchać prelekcji „Kodeks Plażowicza”, która dotyczyła ochrony wydm i wybrzeża.

Weekendy zapewniały również moc atrakcji sportowych. Wielofunkcyjne boisko umożliwiało grę w siatkówkę plażową, piłkę nożną i przeciąganie liny. Dodatkowo odbywały się  spotkania ze sportowcami wspieranymi przez PGE, w tym z przedstawicielami Kadry Narodowej w windsurfingu Michałem Polakiem i Radosławem Furmańskim, z Izabelą Satrjan zawodniczką Kadry Narodowej w kite oraz Zofią Korsak i Oliwią Laskowską z PGE Sailing Team Poland w klasie 470.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]