REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Inwestycje w OZE pomogą w odbudowie gospodarki

  • 20 kwietnia 2020 14:50
  • Autor: PARA
Reklama

Dekarbonizacja systemu energetycznego wspiera krótkoterminowe ożywienie gospodarki, a jednocześnie tworzy odporne i sprzyjające warunki rozwoju społeczeństwa wynika z opublikowanego właśnie pierwszego globalnego raportu Międzynarodowej Agencja Energii Odnawialnej IRENA.

Postęp w transformacji energetycznej opartej na odnawialnych źródłach energii jest okazją do osiągnięcia międzynarodowych celów klimatycznych przy jednoczesnym pobudzeniu wzrostu gospodarczego, tworzeniu milionów miejsc pracy i poprawie dobrobytu ludzi do 2050 r., Stwierdza pierwszy raport Global Renewables opublikowany przez IRENA.

Choć droga do głębszej dekarbonizacji wymaga całkowitych inwestycji energetycznych do 130 bilionów dolarów, korzyści społeczno-ekonomiczne takiej inwestycji byłyby ogromne, wynika z prognozy. Przekształcenie systemu energetycznego może zwiększyć łączne zyski globalnego PKB powyżej dotychczasowego poziomu o 98 bilionów dolarów od chwili obecnej do 2050 r. Niemal czterokrotnie zwiększy też liczbę miejsc pracy w sektorze energii odnawialnej do 42 mln, zwiększy zatrudnienie w sektorze efektywności energetycznej do 21 milionów i doda kolejne 15 milionów zupełnie nowych miejsc pracy w nowych gałęziach gospodarki związanych z elastycznym użytkowaniem oze.

 

Raport Global Renewables Outlook analizuje elementy składowe systemu energetycznego wraz ze strategiami inwestycyjnymi i ramami politycznymi potrzebnymi do zarządzania transformacją. Bada również sposoby ograniczenia globalnej emisji CO2 o co najmniej 70 proc. do 2050 r. Ponadto nowa perspektywa głębszej dekarbonizacji wskazuje drogę w kierunku emisji zerowej i zerowej emisji netto. Oparcie się na pięciu filarach technologii, w szczególności na ekologicznym wodorze i rozszerzonej elektryfikacji końcowego zastosowania, może pomóc zastąpić paliwa kopalne i obniżyć emisje w przemyśle ciężkim i trudnych do dekarbonizacji sektorach.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (1)Napisz komentarz

Radek
21 kwietnia 2020 06:29
Ile będzie kosztował serwis i podzespoły do wiatraków ? Jak nie będzie miała swojej energii z węgla Ile kosztuje godzina pracy dźwigu ? Czy tak jak turbina do mercedesa w salonie 30 000 zł , że składając samochód z części serwisu wyjdzie 10 krotnie droższy od nowego Wiatraki Turbiny nie są polskiej produkcji dzisiaj macie tanio a za 20 lat będziecie jeść z ręki niemcom

Napisz swój komentarz

HDBJW
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]