REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Stawiają na skroplony gaz dla efektu ekologicznego

  • 9 czerwca 2020 08:21
  • : : autor: AMC
Reklama

PGNiG Obrót Detaliczny na mocy umowy z LG Electronics wybuduje stację regazyfikacji i przez 5 lat dostarczy blisko 19 tys.t skroplonego gazu ziemnego (LNG). Paliwo będzie zasilać zakład produkcyjny LG ulokowany na terenie zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu parku przemysłowego EUROPARK Kobierzyce pod Wrocławiem.

– Jesteśmy przekonani, że skroplony gaz ziemny w nadchodzących latach stanie się jednym z fundamentów dynamicznego rozwoju przemysłu w Polsce. Wykorzystanie tego paliwa gwarantuje nie tylko efektywną produkcję, ale również pozytywny efekt ekologiczny. Biznes coraz przychylniej patrzy na to uniwersalne i tanie rozwiązanie – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG.

Inwestycja koreańskiej firmy LG Chem to największa tego typu fabryka w Europie, a odbiorcami produkowanych tam baterii do samochodów elektrycznych, mają być czołowe koncerny motoryzacyjne.

- Dotychczasowa współpraca i pomoc przy realizowanej inwestycji utwierdza nas w przekonaniu, że warto rozwijać działalność w Polsce. PGNiG Obrót Detaliczny wykazało się zrozumieniem naszych potrzeb oraz elastycznością, co pozwoliło jak najlepiej przygotować ten wspólny projekt. Dziękujemy za okazane wsparcie i liczymy na równie owocną kooperację przy kolejnych planowanych etapach inwestycji – podsumowuje Jong Won Park, prezes LG Electronics Wrocław.

Paliwo LNG docelowo zasili stację regazyfikacji, którą PGNiG wybuduje przy zakładzie produkcyjnym LG ulokowanym na terenie zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu parku przemysłowego EURO-PARK Kobierzyce, w Biskupicach Podgórnych (woj. dolnośląskie). Zgodnie z planem stacja ma zostać uruchomiona na początku grudnia 2020 r. Do tego czasu dostawy LNG będą realizowane do tymczasowej instalacji mobilnej.

- W ramach umowy z LG Electronics Wrocław, PGNiG Obrót Detaliczny do 2025 r. dostarczy łącznie blisko 19 tys. ton skroplonego gazu ziemnego. To największa umowa sprzedaży LNG w historii Spółki – podkreśla Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny odpowiedzialny za obszar CNG/LNG.

Uruchomienie już teraz mobilnej instalacji regazyfikacji, która czasowo w pełni zastąpi docelową infrastrukturę, to odpowiedź na potrzeby naszego klienta. Dzięki temu możemy niezwłocznie rozpocząć dostawy paliwa niezbędne do zasilania procesów produkcyjnych. Cieszymy się, że ekologiczny gaz ziemny zyskuje rosnącą popularność w Polsce, ponieważ jego wykorzystanie przyczynia się do poprawy jakości powietrza – dodaje Marcin Szczudło.

Skroplony gaz ziemny to jedno z najczystszych paliw dostępnych na rynku. Odbiorca po regazyfikacji otrzymuje paliwo, które w procesie spalania zapewnia najniższą emisję dwutlenku węgla spośród paliw przemysłowych. Projekt jest realizowany ze spółką GasTrading.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]