WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Leśnicy wychowują pisklęta pawia

  • 8 września 2020 12:20
  • : : autor: AMC
Reklama

Leśnicy z toruńskiego Nadleśnictwa Żołędowo dogrzewają i dokarmiają małe pawie pisklęta z parkowej zagrody. Młode ptaki pozostawione w parku miałyby nikłe szanse na przeżycie, gdyż noce są coraz chłodniejsze. Pracownicy nadleśnictwa zobaczyli w wolierze pisklęta pawia. Jak wyjaśniają leśnicy, tegoroczny lęg zaskoczył wszystkich, ponieważ pojawił się po sezonie. Właśnie ze względu na bardzo późną porę, a w związku z niskimi temperaturami i częstymi opadami deszczu, pisklętami zajęli się leśnicy. Pawie są bardzo wrażliwe na niskie temperatury i wilgoć - informuje portal lasy.gov.pl.

- Zagrodę z ozdobnymi ptakami w parku Nadleśnictwa Żołędowo wybudowano w 2010 r., a pierwsze ptaki zostały przekazane nadleśnictwu przez emerytowanego już leśniczego Stanisława Skocza i jego żonę. Obecnie w wolierze jest siedem pawi i kilka kur ozdobnych. Rok temu udało się odchować cztery młode pawie. Obecnie trwają rozmowy dotyczące przekazania samców, gdyż w wolierze może zostać tylko jeden samiec - informują Lasy Państwowe.

Pisklęta są bardzo wrażliwe na wilgoć i chłód. Wielu hodowców twierdzi, że najtrudniejsze i decydujące są trzy pierwsze miesiące. Jeżeli paw przetrwa ten okres oraz przeżyje pierwszą zimę, to jest duża szansa, że przeżyje kolejne kilkanaście lat.

Portal informuje, że dorosłe pawie i kury karmione są mieszanką zbożową i warzywami, zieleniną. Natomiast malutkie pawie w pierwszym tygodniu będą otrzymywały żółtko jaja, drobno siekaną pokrzywę, mniszek, później ich dieta będzie stopniowo rozszerzana.

- Maluchy kiedy podrosną, będą przyzwyczajane do warunków panujących na zewnątrz (przede wszystkim temperatury), zostaną w wolierze do przyszłego roku. Potem leśnicy będą szukać dla nich nowego, odpowiedniego domu - czytamy.

Park Edukacji Przyrodniczo-Leśnej im. Św. Huberta, na terenie którego znajduje się woliera, ma  4 ha powierzchni. Oprócz gatunków rodzimych znajduje się tam kolekcja kilkudziesięciu drzew i krzewów z różnych stron świata.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]