WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Zielona przyszłość jest tu

  • 20 listopada 2020 11:39
  • : : autor: AMC
Reklama

Gliwice to jeden z liderów nowych technologii w Polsce. Tworzone w mieście nowoczesne rozwiązania znajdują praktyczne zastosowania w informatyce, robotyce, medycynie, lotnictwie i wielu innych dziedzinach. Dokonania te wspierają władze miasta, dostrzegając w przenikaniu się nauki i przemysłu kreatywnego nie tylko wymierne korzyści ekonomiczne i gospodarcze, lecz – w obliczu galopujących zmian klimatycznych – wielką szansę na lepsze jutro mieszkańców.

I właśnie tzw. zielonej transformacji oraz zastosowaniu w niej sztucznej inteligencji (AI) poświęcony był gliwicki Skyhacks Business Weekend (13–15 listopada), wypełniony dyskusjami ludzi nauki i samorządności, inspirującymi spotkaniami biznesowymi i konkursami dla najlepszych programistów od AI i startupów. Wydarzenie – przewidziane pierwotnie w Arenie Gliwice – odbyło się ze względów bezpieczeństwa zdalnie, na platformie online - czytamy w informacji prasowej UM w Gliwicach..

Gospodarzem Skyhacks Business Weekend był prezydent Gliwic Adam Neumann. Uczestnikami – łączący się zdalnie naukowcy z kraju i zagranicy, politycy, przedstawiciele biznesu i branży IT, programiści i inżynierowie.

– W Gliwicach nowoczesny biznes tworzony przez zdolnych absolwentów Politechniki Śląskiej rozwija ogromny potencjał i daje możliwości tworzenia kreatywnych rozwiązań oraz międzynarodowej współpracy w zakresie transferu technologii. To innowacyjne środowisko wspierane przez lokalny samorząd inspiruje do realizowania śmiałych przedsięwzięć naukowych i gospodarczych, zmieniających przyszłość tu i teraz, na naszych oczach – podkreślał możliwości Gliwic prezydent miasta Adam Neumann. Podczas inauguracji SBW przypomniał najważniejsze zmiany zachodzące w Gliwicach w ostatnich dekadach i nakreślił strategiczne cele miasta, akcentując znaczenie współpracy samorządu ze światem nauki, biznesu i przemysłu.

. Swoje projekty przedstawiały prelegentom m.in. dwie gliwickie spółki miejskie, będące partnerem wydarzenia – Śląska Sieć Metropolitalna i Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów.

– Mówiliśmy o Gliwicach w kontekście rozwoju smart city, a więc o sieci szerokopasmowej i systemie miejskiego monitoringu, nowoczesnych technologiach w Strefie Płatnego Parkowania i sferze miejskiej reklamy świetlnej, wreszcie o analizach biznesowych dla samorządów. Obok wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie, dodatkowym wkładem Śląskiej Sieci Metropolitalnej w Skyhacks Business Weekend był udział w wydarzeniu mentora-specjalisty z dziedziny administracji i konfiguracji sieci lokalnych i rozległych – komentuje Agnieszka Olbrycht-Banach, prezes Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

Magdalena Budny, prezes zarządu gliwickiego Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów, mówiąc o aspektach zielonej transformacji zaprezentowała uczestnikom SBW m.in. projekt Centrum Edukacji Ekologicznej, realizowany we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach.

Obok wykładów, magnesem Skyhacks Business Weekend były rozłożone na trzy dni wielogodzinne konkursy: organizowany już po raz trzeci programistyczny AI/ML Hackathon oraz adresowany do młodych firm Business Hackathon.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]