REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

To pozwoli na wykorzystanie 100 proc. darmowej energii

  • 9 grudnia 2020 10:00
  • : : autor: AMC
Reklama

Grenton, wiodący polski producent systemu smart home oraz firma Hymon, czołowy dostawca systemów fotowoltaicznych, ogłosili rozpoczęcie współpracy. Dla obu podmiotów to kolejne partnerstwo pozwalające na wzajemne promowanie komplementarnych produktów. Od teraz klienci firm mogą decydować się na wybór i integrację instalacji fotowoltaicznej z systemem smart home - informują spółki.

Wedlug nich, dzięki temu połączeniu energia  pochodząca z paneli słonecznych, może być nie tylko wykorzystywana w dużo efektywniejszy sposób, ale również magazynowana. Za sprawą automatyki, monitorowania zużycia energii i analizy harmonogramów jej produkcji można świadomie, i w sposób smart optymalizować jej pobór.

- Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na instalację paneli fotowoltaicznych czerpią darmową energię słoneczną i cieszą się z oszczędności. Każdy chciałby jednak móc wykorzystać ją w 100 procentach, nawet w chwili, kiedy produkuje jej najwięcej. Dzięki synergii paneli PV z instalacją smart home staje się to możliwe - mówi Jacek Strzesak, prezes i współzałożyciel spółki Hymon.

- Integracja z Systemem Inteligentnego Domu Grenton, daje możliwość przekierowania nadwyżek energii np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, mat grzewczych, czy grzałki elektrycznej w panelach lub kaloryferach. Dzięki temu minimalizujemy zużycie paliw stałych lub ciekłych, dbamy o środowisko i nasze portfele - wyjaśnia prezes Strzesak.

System smart home to również korzyści wynikające z inteligentnego wykorzystania energii elektrycznej i planowania jej poboru.

- Monitorowanie zużycia energii to jedna z podstawowych funkcjonalności Systemu Inteligentnego Domu Grenton - mówi Marek Polit, Dyrektor Sprzedaży Grenton. 

- To dzięki automatyce potrafimy wyłączyć zbędne odbiorniki prądu w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma, zgasić światło w całym domu, gdy go zamykamy oraz zdefiniować specjalne profile poboru prądu, gdy jesteśmy poza nim, np. na wakacjach. Dodatkowo możemy świadomie planować zużycie energii, w zależności od prognozy pogody - np. jeżeli zapowiadany jest słoneczny dzień możemy pozwolić na większe rozładowanie baterii magazynującej energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Oczywistym już, choć możliwym do komfortowego zastosowania tylko z systemem smart home, jest uruchamianie pralki, zmywarki czy suszaki, kiedy obowiązuje tańsza taryfa lub w okresie zwiększonej produkcji energii z paneli fotowoltaicznych – dodaje.

Spółki informują, że zainteresowani klienci obu firm będą kierowani do specjalistów zajmujących się integracją systemów, wystarczy tylko skontaktować się Autoryzowanym Dealerem Grenton lub przedstawicielem Hymon, szczegóły kontaktowe na stronach internetowych partnerów www.grenton.pl i www.hymon.pl.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]