WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ponad 9 mln zł na termomodernizację

  • 3 lipca 2021 12:18
  • Autor: AMC
Reklama

Aż pięć projektów z Bytomia otrzymało unijne dofinansowanie  w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Termomodernizacji doczekają się sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Przedszkole Miejskie nr 10. Estetyczniej i ekologiczniej będzie też w Urzędzie Stanu Cywilnego, Urzędzie Miejskim przy ul. Smolenia 35  i Parkowej 2 – w części, w której swą siedzibę ma Rada Miejska - czytamy w informacji prasowej.

– Z 78 mln zł, które przyznano na projekty w ramach ZIT, aż 12 proc. trafi do Bytomia. To dla nas bardo dobra wiadomość. Przygotowywaliśmy dobre wnioski, które pozytywnie przeszły ocenę ekspertów i zostały wskazane do dofinansowania. To będzie trudne zadanie, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia z dużymi wzrostami kosztów cen usług budowlanych. Mimo to, nie załamujemy rąk i będziemy starali się dobrze wykorzystać dotację – mówi prezydent Mariusz Wołosz, od 15 czerwca członek Zarządu Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

UM informuje, że złożone projekty poddawane były ocenie formalnej i merytorycznej prowadzonej przez niezależnych ekspertów oraz pracowników Biura Związku Subregionu Centralnego. Na podstawie przyznanych punktów Zarząd Związku Subregionu Centralnego przygotował listę projektów do dofinansowania, która została zatwierdzona przez Zarząd Województwa Śląskiego.

– Bytomskie projekty doskonale wpisały się w założenia transformacji energetycznej, ponieważ w konkursie premiowane były inicjatywy koncentrujące się na poprawie efektywności energetycznej, redukcji CO2 i zmniejszeniu zużycia energii i ponoszonych za nią kosztów – mówi Stanisław Korman, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

Ponad milion zł dofinansowania (unijnego i z budżetu państwa) otrzymał projekt Termomodernizacji sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy Placu Klasztornym. W ramach przedsięwzięcia budynek zostanie ocieplony, wymienione też zostaną drzwi i okna. Ważnym elementem jest będzie też wymiana centralnego ogrzewania i opraw oświetleniowych. Łączna wartość projektu to ponad 1,120 mln zł.

Strona 1 z 3
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]