REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Terytorialsi wesprą energetyków podczas awarii

  • 6 lipca 2021 10:14
  • : : autor: AMC
Reklama

PGE Dystrybucja wraz z 5 i 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej (5. i 6. MBOT) podpisały list intencyjny o współpracy. Inicjatorem wydarzenia jest PGE Dystrybucja, która dostrzega możliwość wykorzystania potencjału obu podmiotów. Wzajemna współpraca będzie obejmować wsparcie służb energetycznych przez 5 i 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej w przypadku awarii masowych, ale też wspólne ćwiczenia z zakresu ochrony infrastruktury energetycznej - informuje spółka.

Jak czytamy w komunikacie, zadaniem BOT jest realizacja zadań polegających na współpracy z innymi podmiotami tworzącymi system obronny państwa oraz realizacja zadań z zakresu zarządzania kryzysowego na terenie województwa.

PGE Dystrybucja jest operatorem systemu dystrybucyjnego, dostarczającym energię na obszarze obejmujących blisko 40 proc. Polski, również do odbiorców z terenu Mazowsza. Spółka jest także przedsiębiorstwem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, realizującym szereg zadań na rzecz obronności państwa oraz bezpieczeństwa obywateli.

- Wzajemna współpraca ma dotyczyć przede wszystkim wsparcia służb energetycznych przez brygady 5. i 6. MBOT w sytuacjach usuwania masowych awarii sieciowych. PGE Dystrybucja ma już doświadczenie w wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu brygad obrony terytorialnej w postaci kontenerowej elektrowni polowej, która może być użyta do przywrócenia zasilania na obszarach pozbawionych zasilania - Wypracowanie form współpracy, wspólne szkolenia i ćwiczenia służb kierowania ruchem, ekip technicznych i logistycznych naszej spółki z pododdziałami BOT na Mazowszu przyczynią się do efektywniejszej realizacji zadań w zakresie obronności. Dołożymy wszelkich starań, aby te plany zostały zrealizowane – powiedział Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

- Duże możliwości widzimy w rozwinięciu współpracy w obszarze zarządzania kryzysowego. Dotyczy to przede wszystkim współdziałania przy usuwaniu skutków masowych awarii. Wykorzystując potencjał Brygad, jesteśmy w stanie wcześniej usunąć np. powalone drzewa, czy ułatwić ekipom technicznym dotarcie w trudno dostępne miejsca. Rozpoczęcie współpracy z Brygadami Obrony Terytorialnej to kolejny krok w realizacji przedsięwzięcia, które chcemy kontynuować na całym obszarze działania PGE Dystrybucja. Obecnie na tym terenie swoje zadania realizuje aż 9 brygad obrony terytorialnej – podkreślił prezes PGE Dystrybucja.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]