WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Alstom podpisał umowę z włoskim operatorem Trenitalia

  • 12 sierpnia 2021 10:22
  • Autor: AMC
Reklama

Alstom zawarł ze spółką Trenitalia umowę ramową na dostawę 150 pociągów regionalnych Coradia Stream o łącznej wartości około 910 mln euro.

Spółka informuje, że pociągi osiągają prędkość do 160 km/h, zostaną wyposażone w najnowocześniejsze urządze­nia pokładowe, zapewniające pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podróży.

- Zawarcie tej umowy to dowód zaufania naszej eksperckiej wiedzy i doświadczeniu, które pozwalają Alstom dostarczać najnowocześniejsze pociągi i technologie kolejowe, wykorzysty­wane na całym świecie. Nowa generacja pociągów zwiastuje nadejście przyszłości, która czeka włoski regionalny transport kolejowy. Z dumą bierzemy udział w przedsięwzięciu przyśpie­sza­jącym realizację wizji ekologicznego transportu regionalnego skon­cent­ro­wanego na pasażerach, zgodnie z krajowymi wytycznymi w zakre­sie transformacji ekologicznej - Michele Viale, dyrektor generalny włoskiego oddziału Alstom.

W komunikacie czytamy, że zamówione przez Trenitalia pociągi Coradia Stream to jednopokładowe, dwukierunkowe, elektryczne zespoły trakcyjne z systemem napięcia 3kV. Pociągi te zostaną wyposażone w pokładowy system ERTMS, spełniający najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa. Będą odznaczać się wysoką efektywnością energetyczną.

Wśród udogodnień dla pasażerów przewidziano między innymi stacje do przewozu rowerów, w tym rowerów elektrycznych, a także wysuwane stopnie.

Coradia Stream to najnowocześniejsze, niskopodłogowe, wysokowydajne elektryczne zespoły trakcyjne (EZT) dla linii regionalnych i międzymias­towych. Coradia Stream ma konstrukcję modułową, która daje operatorom możliwość konfi­guracji odpowiadającej ich potrzebom. Coradia Stream to również bezemisyjne rozwiązania trakcyjne dla linii niezelektryfikowanych.

Zamówione przez Trenitalia pociągi Coradia Stream zostały zaprojektowane i będą produkowane we Włoszech: w zakładach Alstom w Savigliano, Sesto San Giovanni i Bolonii.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]