WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pierwsza na rynku ładowarka dla hulajnóg elektrycznych Si

  • 23 września 2021 14:11
  • : : autor: AMC
Reklama

Dzień bez Samochodu to dobra okazja do tego, by zostawić auto i skorzystać z alternatywnych, zielonych rozwiązań. Aby to ułatwić, przy biurowcu Wave, zrealizowanym w Gdańsku przez Skanska, uruchomiona została ładowarka dla hulajnóg elektrycznych – Si. To pierwszy tego typu model na rynku. Urządzenie może zasilić na raz trzy pojazdy. Umożliwia też zaplanowanie i zarezerwowanie miejsca do ładowania, a dodatkowo posiada funkcje zabezpieczające przed kradzieżą. To rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników hulajnóg elektrycznych - czytamy w informacji prasowej Skanska.

City Hub to pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności, w którym w sezonie letnim można m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar. Teraz do tych rozwiązań dołącza stacja do ładowania hulajnóg elektrycznych Si. Ich użytkownicy mogą dokonać rezerwacji urządzenia na określoną datę i godzinę, dzięki czemu mają pewność, że będzie ono wtedy dostępne. Ładowarka stworzona przez spółkę JedenŚlad (właściciela marki Hop.City), posiada również funkcję zabezpieczającą sprzęt przed kradzieżą. To pierwszy taki model, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Aplikacja Si, dzięki której można korzystać ze stacji ładowania, jest niezwykle intuicyjna i prosta w użyciu. Aby z niej skorzystać, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na ładowarce. Wygenerowany link przekieruje użytkownika do mobilnej strony aplikacji Si, która krok po kroku przeprowadzi przez cały proces. W pierwszym okresie koszt pełnego ładowania jest całkowicie darmowy, a jego średni czas trwania to ok. 3 godziny. Docelowo, płatności za ładowanie będzie można dokonywać na dwa sposoby – poprzez system PayU lub za pomocą BLIK.

Stworzyliśmy ekosystem Si z myślą o wszystkich użytkownikach hulajnóg elektrycznych, którzy chcą łatwo, bezpiecznie i bezproblemowo ładować swoje pojazdy. W Hop.City od lat pracujemy nad infrastrukturą ładowania oraz jesteśmy nowoczesnym bankiem energii – tworzymy zarówno Bateriomaty, jak i stacje ładowania dla hulajnóg czy rowerów elektrycznych, m.in. pod budynkiem Wave w Gdańsku. Obecnie pracujemy nad systemem analitycznym oraz rozwiązaniem z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii na potrzeby automatów kurierskich. W naszej ocenie, aby urządzenie było skalowane i dostosowane właśnie pod potrzeby najemców czy zarządców nieruchomości, musi mieć różne formy i być udostępnione zarówno solo, jak i przy urządzeniach, które już teraz są dostępne na rynku. – mówi Patrycja Ogrodnik, Brand Manager w spółce JedenŚlad, która jest właścicielem marki Si i Hop.City.

Aplikacji nie trzeba pobierać – cały proces jest maksymalnie krótki i intuicyjny, oparty o kody QR i mobilną stronę internetową. Już teraz pracujemy nad rozbudową Si o kolejne funkcjonalności i rodzaje pojazdów – dodaje Patrycja Ogrodnik.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]