WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ta inwestycja kosztowała ponad 4 mln zł

  • 25 listopada 2021 07:55
  • Autor: AMC
Reklama

Białostocki oddział PGE Dystrybucja dokonał końcowego odbioru technicznego inwestycji elektroenergetycznej w obrębie węzła drogowego Porosły S8 na wjeździe do Białegostoku. W ramach inwestycji przebudowano dwie stacje SN/nN oraz dodatkowo wybudowano dwie nowe stacje. Zrealizowano także 6 nowych odcinków linii kablowych średniego napięcia (SN) o długości ponad 5 km. Zostały one poprowadzone z pól nowego RPZ-tu. Całkowity koszt inwestycji to 4,25 mln - informuje spółka.

Spółka informuje, że prace rozpoczęły się w 2019 r., jednak ze względu na pandemię uległy one wydłużeniu. Inwestycja ta miała bardzo szeroki zakres budowy i reorganizacji sieci elektroenergetycznej, polegający m.in. na równoległym skoordynowaniu prac na wielu odcinkach sieci elektroenergetycznej objętych odrębnymi projektami wraz z budową nowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych w ramach budowy węzła drogowego w Porosłach.

- Modernizacja infrastruktury energetycznej prowadzona była równolegle z budową węzła komunikacyjnego, realizowaną przez samorząd  Białegostoku, Choroszcz, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku oraz Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Inwestycja stanowi przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządami a sektorem energetycznym - czytamy w komunikacie.

W związku z intensywnym rozwojem terenów wokół Białegostoku wzrasta zapotrzebowanie na moc przyłączeniową. Nowopowstające na obrzeżach miasta centra handlowei logistyczne, wymagają budowy i wyprowadzenia nowych linii kablowych średniego napięcia. Realizacja inwestycji to umożliwiła. Jednak rozbudowa tzw. Węzła Porosły, to również większa możliwość przyłączenia licznych, nowopowstających instalacji fotowoltaicznych.

Budowa nowych sieci kablowych SN i stacji transformatorowych SN/nN nie tylko poprawi warunki zasilania licznych miejscowości położonych wokół Białegostoku m.in. takich jak Choroszcz, Porosły, Krupniki, czy Łyski, ale przede wszystkim wpłynie znacząco na rozwój tych obszarów, poprzez m.in. przyłączenie nowych odbiorców.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

QDNDK
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]