REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

E-bilety autostradowe dostępne w aplikacjach

  • 1 grudnia 2021 08:49
  • : : autor: AMC
Reklama

W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach, kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce także w aplikacji ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach ORLEN - informuje spółka.

- e-TOLL, czyli nowy system poboru opłat na autostradach został wprowadzony na początku października. Do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe. Od 1 grudnia br. będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-TOLL, która jest podstawowym kanałem pobierania opłat lub kupując e-bilet - informuje spółka.

Koncern jest parterem systemu e-TOLL. Sprzedaż biletów autostradowych na stacjach Koncernu została przygotowana przez Ministerstwo Finansów z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad.

PKN ORLEN podjął wszelkie działania, aby zapewnić płynność obsługi na stacjach w związku z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Na najbardziej popularnych stacjach, na których będą dostępne e-bilety, uruchomiliśmy dodatkowe kasy i ponad 70 Mobilnych Kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-TOLL.

Od 1 grudnia br. e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach, znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady. Lista stacji paliw, na których kierowcy mogą kupić bilet autostradowy znajduje się na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje. Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana.

Klienci programów FLOTA/OPEN DRIVE mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej. Karta FLOTA umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-TOLL i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej.

W związku z uruchomieniem nowego systemu z płatnych odcinków autostrad znikną bramki i szlabany. System e-TOLL działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]