REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Dzielą się z mieszkańcami ciepłem i dobrą energią

  • 18 stycznia 2022 11:15
  • : : autor: AMC
Reklama

KOGENERACJA należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE produkuje ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w akcje na rzecz lokalnych społeczności. W 2021 roku wrocławska elektrociepłownia, za pośrednictwem Fundacji PGE, przeznaczyła na lokalne działania pomocowe blisko 400 tys. zł - czytamy w komunikacie.

- Nasz zakład jest obecny w krajobrazie miasta już od ponad stu dwudziestu lat. Naszą misję postrzegamy jednak szerzej – nie jesteśmy jedynie wytwórcą, ale również partnerem angażującym się w działania wspierające mieszkańców – podkreśla Krzysztof Kryg, wiceprezes KOGENERACJI.

W informacji prasowej czytamy, że od wielu już lat spółka wspiera finansowo odbiorców wrażliwych społecznie z Gminy Wrocław i Gminy Siechnice, gdzie znajduje się jej drugi zakład produkcyjny - Elektrociepłownia Czechnica. Pomoc udzielana w ramach programu Dzielimy się ciepłem polega na pokrywaniu części opłat za pobierane ciepło. W minionym roku wsparcie zostało udzielone wychowankom Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania (WCOiW) oraz rodzinom wskazanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach. Podopieczni WCOiW zostali też obdarowani pieniędzmi uzyskanymi z kiermaszu książek z likwidowanej biblioteki KOGENERACJI, w ramach wspólnej akcji spółki przeprowadzonej z Fundacją MAIO.

KOGENERACJA włączyła się także w walkę z koronawirusem, przekazując na ten cel środki finansowe wrocławskim placówkom medycznym. Otrzymały je Wojewódzki  Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego oraz 4. Wojskowy Szpital Kliniczny. Beneficjentem został również Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie, który otrzymał od spółki dofinansowanie na zakup potrzebnego wyposażenia medycznego. Elektrociepłownia udzieliła również wsparcia Fundacji Zobacz mnie! na prowadzenie zajęć terapeutycznych z dziećmi z niepełnosprawnością.

W 2021 r. ze wsparcia KOGENERACJI skorzystali również wychowankowie placówek opiekuńczych – Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, nad którymi spółka od kilkunastu już lat sprawuje swój patronat, podopieczni Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, Fundacja Pomocy Osobom Uzależnionym KARAN oraz MiserArt, należącej do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]