Jak dach przemysłowy może generować oszczędności?
- 23 lutego 2022 12:00
- : : autor: AMC
Wejście w nowy rok dla polskiego przemysłu nie było optymistyczne. Jak wskazuje indeks PMI, w styczniu nastąpiło wyraźne wyhamowanie tego sektora. Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej odczuwają skutki podwyżek energii, gazu a w ostatnim czasie również paliw - czytamy w informacji prasowej.
Wszystko to wpływa na produkcję i poczucie stabilizacji biznesu. Strategia przenoszenia ciężaru podwyżek na klientów okazała się dla wielu firm niewystarczająca, stąd potrzeba generowania przez przedsiębiorców dodatkowych form oszczędności w czasach kosztowej destabilizacji. Jednym z takich rozwiązań dla przemysłu jest energooszczędna eksploatacja budynków i hal przemysłowych, logistycznych i produkcyjnych oraz praktyczne zagospodarowanie wielkopowierzchniowych dachów, których potencjał jest wciąż niewykorzystywany.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac na kondygnacji dachu, należy w pierwszej kolejności ocenić jego stan techniczny i realne możliwości bezpiecznego zagospodarowania tej powierzchni. Na tym etapie nieoceniona będzie pomoc wykwalifikowanego zespołu ekspertów.
– W trakcie audytu oceniamy model i stan konstrukcji, diagnozujemy stan połączeń pod kątem ewentualnych ubytków, jak również sprawdzamy, czy dach jest właściwie eksploatowany i nie posiada dodatkowych obciążeń pod postacią np. instalacji podwieszanych na dźwigarach – mówi Roman M. Meysner, prezes zarządu oraz general manager Seleny ESG.
– Wieloetapowa inwentaryzacja pozwala na trafne oszacowanie realnej nośności, która posłuży do obliczeń pod kątem potencjalnych instalacji – dodaje.