REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Grupa Enea niesie pomoc Ukrainie

  • 1 marca 2022 13:43
  • : : autor: AMC
Reklama

Grupa Enea dołączyła do podmiotów niosących bezinteresowną pomoc potrzebującym. Fundacja Enea przekaże 300 tysięcy zł lubelskiemu oddziałowi Caritas Polska na pomoc rodzinom z Ukrainy. Z każdym dniem przybywa osób szukających bezpiecznego schronienia poza granicami ukraińskiego państwa. Dlatego Grupa Enea udostępni swoje ośrodki wypoczynkowe tym, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów - informuje spółka.

– Naszym obowiązkiem jest niesienie pomocy naszym Siostrom i Braciom, Ukrainkom i Ukraińcom. Pracownicy Grupy Enea w całej Polsce angażują się w zbiórki organizowane przez miasta, organizacje pozarządowe i inne instytucje. Udostępniamy nasze ośrodki wypoczynkowe, w których schronienie znajdą uciekające przed okrucieństwem wojny rodziny ukraińskie, m.in. w Pogorzelicy, Dziwnowie, Sierakowie, Zdroisku czy Kozienicach. To około 400 miejsc. Za pośrednictwem Fundacji Enea przekażemy również fundusze dla Caritas Polska, która przeznaczy je na pomoc poszkodowanym przez rosyjskie działania wojenne. Nie możemy być obojętni na zło, które tak brutalnie i agresywnie zawładnęło światem tuż za naszą wschodnią granicą – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Grupa Enea udostępni również część swojej floty samochodowej dla zapewnienia transportu rodzin ukraińskich do zorganizowanych miejsc pobytu i wsparcia.

Ponadto na terenie działania Grupy Enea, w spółkach zlokalizowanych w całej Polsce trwają zbiórki najpotrzebniejszych teraz rzeczy. Dary trafią do potrzebujących za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Do pomocy włącza się również należący do Grupy Enea Lubelski Węgiel Bogdanka. Kopalnia ma swą siedzibę w województwie lubelskim, do którego w pierwszej kolejności trafiają uchodźcy. W porozumieniu ze służbami wojewody lubelskiego Bogdanka uruchamia w jednym ze swoich obiektów  punkt tymczasowy, w którym dach nad głową i wyżywienie otrzyma 30-40 osób. Kopalnia prowadzi zbiórkę darów, do akcji włączają się krwiodawcy i pracownicy gotowi przyjąć do swoich domów ukraińskie rodziny.

Grupa Enea wspiera rządowe działania pomocowe, odpowiadając na apel Wicepremiera Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych. Jednocześnie, jako firma odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne państwa, w pełni zabezpiecza ciągłość działania swoich aktywów wytwórczych i infrastruktury dystrybucyjnej, zapewniając nieprzerwane dostawy energii elektrycznej oraz ciepła. 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]