WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Santander i EIT InnoEnergy łączą siły, aby przyspieszyć transformację

  • 5 maja 2022 13:56
  • : : autor: AMC
Reklama

EIT InnoEnergy - globalny fundusz i akcelerator innowacji, inwestujący w rozwiązania z obszaru zielonej transformacji energetycznej, wspierany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej, podpisał dziś strategiczną, długoterminową umowę z Banco Santander, dostawcą finansowania projektów w zakresie OZE obejmującą wdrażanie w Europie innowacji mających zastosowanie w zielonej energii.

Spółka informuje, że celem strategicznego partnerstwa jest pomoc w przyspieszeniu rozwoju portfela start-upów EIT InnoEnergy poprzez zachęcanie do inwestycji, zmniejszenie rosnącej luki kompetencyjnej w branży oraz rozwój kreatywnych rozwiązań wspierających zrównoważone innowacje.

- Santander oferuje pełen pakiet usług finansowych wymaganych przez takie firmy. Bank zidentyfikował sześć technologii, w obszarze których zamierza stać się światowej klasy doradcą i podmiotem finansującym, aby napędzać transformację energetyczną, w tym zielony wodór, magazynowanie energii, czyste paliwa i energię odnawialną. Posiada również sprawdzoną wiedzę specjalistyczną w zakresie bankowości korporacyjnej i detalicznej w sektorach przemysłu i energii, dzięki zaangażowaniu na poziomie 66 miliardów euro w zielonych aktywach w latach 2019-2021 - czytamy w nadesłanej informacji.

Spółki portfelowe EIT InnoEnergy, w tym trzy przemysłowe jednorożce, łącznie potrzebują dodatkowego finansowania w wysokości 160 mld euro w ciągu najbliższych pięciu lat. W rzeczywistości cztery z 300 spółek z portfela EIT InnoEnergy już z powodzeniem współpracowały z Santander, aby przyspieszyć swoje projekty biznesowe, przyciągając inwestorów strategicznych i pozyskując środki finansowe na przyspieszony wzrost.

José M. Linares, wiceprezes Banco Santander i globalny szef Santander Corporate & Investment Banking, mówi: - Jesteśmy zachwyceni współpracą z EIT InnoEnergy. Wspieranie innowacji ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy osiągnąć nasze wspólne cele zerowe netto. Santander CIB jest zaangażowany w wypełnienie swojej roli. Podjęliśmy niezbędne działania, aby zrozumieć technologie, które pomogą dojść do neutralności klimatycznej. Było to kluczowe, aby zapewnić optymalne rozwiązania doradcze i rozwiązania z rynków kapitałowych, niezbędne z perspektywy firm przechodzących transformację energetyczną, które chcą się rozwijać i stać się liderami w branży. Ponadto zobowiązaliśmy się zaangażować 220 miliardów euro w zielone finansowanie do 2030 r., a ta umowa jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu.

Diego Pavia, dyrektor generalny EIT InnoEnergy, zauważa: - To partnerstwo jest korzystne dla wszystkich interesariuszy. W ciągu zaledwie kilku miesięcy wspólnej pracy firmy z naszego portfela były pod wrażeniem prostoty i szybkości realizacji środków dostarczonych przez Santander, zrozumienia wyzwań energetycznych oraz wartości dodanej, jaką bank wnosi poza wsparciem finansowym. Przewidujemy, że będzie to kontynuowane, kiedy kolejne podmioty z naszego portfolio rozpoczną współpracę z Santander.

Ponadto EIT InnoEnergy i Santander podzielają wizję tego, jakie znaczenie ma wspieranie przedsiębiorczości i edukacja (akademicka i zawodowa) w ramach przejścia do neutralności klimatycznej i są zaangażowani w dodatkowe inicjatywy, aby zmaksymalizować pozytywny wpływ.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]