REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

VI edycja programu Być jak Ignacy rozstrzygnięta

  • 22 czerwca 2022 10:04
  • : : autor: AMC
Reklama

Odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom projektu Być jak Ignacy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki - informuje spółka.

- Działalność Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, jego tradycje i długoletnia historia są ściśle powiązane z dorobkiem Ignacego Łukasiewicza. Jesteśmy dumni, że poprzez program Być jak Ignacy to dziedzictwo jest rozpowszechniane. Jego uczestnicy - dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy – niczym Łukasiewicz – stali się popularyzatorami polskiej nauki oraz innowacyjnych rozwiązań – powiedział Robert Perkowski, wiceprezes PGNiG ds. Operacyjnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych celem tegorocznej odsłony programu Być jak Ignacy było zainspirowanie nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych do popularyzacji dorobku naukowego oraz pielęgnowania pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Blisko 3000 kół naukowych korzystało z opracowanych specjalnie dla nich scenariuszy.

W tej edycji programu, oprócz postaci historycznych, uczestnicy mieli okazję poznać współczesnych badaczy, którzy podzielili się z nimi swoim doświadczeniem i wiedzą oraz kulisami pracy naukowej. Dodatkowo, grupy biorące udział w projekcie przez cały rok szkolny realizowały zadania oraz prace konkursowe za które przyznawane były punkty. Na liście laureatów z najwyższymi wynikami znalazło się 30 kół naukowych.

Tytuły Naukowej Szkoły Ignacego zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas 1-3 oraz 4-8. Szczególne wyróżnienie Szkoły Roku 2021/2022, dla zdobywcy pierwszego miejsca, otrzymała Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance.

- Być jak Ignacy to flagowy program Fundacji PGNiG. Cieszymy się, że projekt ten cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę zarejestrowanych kół naukowych, które zgłosiły łącznie ponad 2200 prac konkursowych. W imieniu Fundacji pragnę podziękować wszystkim uczestnikom oraz pogratulować zwycięzcom. Wasza otwartość do pracy i nauki oraz odwaga w zdobywaniu nowej wiedzy to postawy godne pochwały i naśladowania – podkreślił Marcin Gargas, członek Zarządu Fundacji PGNiG.

Uroczysta gala finałowa projektu odbyła się na terenie warszawskiej siedziby PGNiG przy ul. Kasprzaka. Wręczeniu nagród towarzyszyła całodzienna integracja dla uczestników programu i zaproszonych gości. Uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji naukowych, animacji oraz strefy DIY. Nie zabrakło również poczęstunku i oprawy muzycznej. Gościem specjalnym wydarzenia był Bartosz Janik, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw Edukacji Obywatelskiej, który przeczytał list od Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki - honorowego patrona konkursu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.

Prace laureatów będą w najbliższych tygodniach publikowane w mediach społecznościowych projektu Być jak Ignacy na Facebooku i YouTube. Kolejna edycja projektu wystartuje już we wrześniu.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]