REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Elektrownia Turów kolejny raz ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  • 28 grudnia 2022 08:39
  • Opracowała: AMC
Reklama

Komisja Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (CIOP) w Warszawie po raz kolejny przyznała Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Wyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom, które w swoich zakładach w sposób szczególny prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia - informuje spółka.

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy już po raz 24 wyróżnił firmy i instytucje prowadzące aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników. W gronie wyróżnionych przedsiębiorstw po raz piąty znalazła się Elektrownia Turów.

Wyróżnienie dla Elektrowni Turów zostało przyznane m.in. za wdrożenie procedury zgłaszania zdarzeń i zagrożeń potencjalnie wypadkowych, system pomocy przedmedycznej, innowacje usprawniające, społeczne przeglądy warunków pracy, konkursy wiedzy z zakresu BHP dla pracowników i ich rodzin oraz kampanie informacyjne i szkolenia BHP.

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wraz z należącymi do niej elektrowniami i kopalniami, przykłada ogromną wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem pracy i ochroną zdrowia pracowników. Nie sposób wyliczyć wszystkich podejmowanych przez nas działań i cały czas doskonalimy się w tym zakresie poprzez podejmowanie nowych inicjatyw. Zawsze poszukujemy takich rozwiązań organizacyjnych, które uwzględniają ochronę zdrowia i życia pracowników oraz zapewniają im godne i bezpieczne warunki pracy – podkreśla reprezentujący spółkę Sławomir Podkówka, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak zaznaczył Oktawian Leśniewski, dyrektor Elektrowni Turów: - To wyróżnienie jest nie tylko zasługą służb BHP, ale również wszystkich pracowników naszego zakładu pracy. Świadomość całej naszej załogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy przyznana Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy, ale też fakt, że w bieżącym roku w naszej elektrowni nie było żadnego wypadku przy pracy.

Elektrownia Turów należy do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy od 1998 r. Do tej pory Centralny Instytut Ochrony Pracy wyróżnił Elektrownię Turów pięciokrotnie, w 2014 r. Zieloną Kartą, w 2016 r. Srebrną Kartą, a w latach 2018 r., 2020 r. i 2022 r. - Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej pracy.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]