WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Wciągarka łańcuchowa ręczna – praktyczny sposób na ułatwienie pracy

  • 19 stycznia 2023 13:10
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Wykonywanie czynności w magazynie lub w warsztacie wymaga korzystania z narzędzi, które zminimalizują prace ręczne i odciążą człowieka oraz pozwolą wypełnić zadania zgodnie z przepisami o bezpiecznej pracy. Zwykle dotyczy to przenoszenia oraz dźwigania ciężkich przedmiotów, mogą być to półprodukty, gotowe wyroby, materiały budowlane lub ciężkie maszyny i ich elementy. W takiej sytuacji warto skorzystać z wciągarek łańcuchowych ręcznych, czyli ze sprzętu służącego właśnie do podnoszenia ciężkich rzeczy.

Jak wygląda wciągarka łańcuchowa ręczna?

Wciągarki łańcuchowe mają dość prostą budowę, dzięki temu nie są to drogie produkty, a bardzo przydatne w każdym zakładzie pracy, w którym korzysta się z ciężkich materiałów. Urządzenie jest niezwykle przydatne - może podnieść ładunek o masie nawet kilku ton, co nie byłoby możliwe przy użyciu ludzkiej siły. Wciągarka łańcuchowa ręczna to produkt bardzo wytrzymały, ma ściśle określony udźwig, a do tego nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, np. na odrapania. Standardowa wciągarka wyposażona jest w hamulec ręczny, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy z ciężkimi produktami. Prosta konstrukcja, czyli ocynkowany łańcuch zakończony hakiem, pozwoli podnieść ciężki ładunek na określoną wysokość. Dzięki temu ułatwiony zostaje jego transport, obróbka lub załadunek. 

Wciągarka łańcuchowa ręczna może być wykorzystywana wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego. Ten prosty w budowie sprzęt sprawdzi się np. w warsztacie samochodowym do wyciągania ciężkich elementów, np. silników samochodowych. To również niezastąpiony produkt na budowie oraz w stolarni.

Czym charakteryzują się wciągarki łańcuchowe ręczne?

Wciągarka łańcuchowa ręczna przydaje się wszędzie tam, gdzie używa się ciężkich produktów, dlatego warto zaopatrzyć nią warsztat, stolarnię lub halę magazynową i produkcyjną. Wciągarki mają prostą konstrukcję, są niezwykle wytrzymałe i bardzo łatwe w obsłudze, wystarczy przymocować ładunek do specjalnego, solidnego haka i można podnieść go na wymaganą wysokość. We wciągarkach łańcuchowych ręcznych producent określa maksymalny udźwig oraz wysokość, na jaką można podnieść dany ładunek. Dostępne są wciągarki o udźwigu nawet do 6 ton. Za wysokość, na jaką można podnosić przedmioty, odpowiada długość łańcucha. Warto dobrze dopasować wciągarkę do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonano wciągarkę - zwykle jest to wysokiej jakości stal, która wyróżnia się dużym współczynnikiem wytrzymałości na rozciągnie.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]