REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Tauron zachęca do wyboru oferty Prąd EKO

  • 27 lutego 2020 12:30
  • : : autor: JM
Reklama

Zielony Zwrot Taurona to rozwój źródeł energii opartych o elektrownie wiatrowe, słoneczne i wodne. Z oferty Prąd EKO mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy oprócz certyfikatu pochodzenia, zyskają 10 proc. rabatu na energię oraz 50 zł zwrotu za prąd.

- Zielony Zwrot Taurona to całe spektrum rozwiązań wychodzących naprzeciw ekologicznym oczekiwaniom naszych klientów – tłumaczy Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Chcemy, by nasze propozycje stanowiły inspiracje do indywidulanych zielonych zwrotów w każdym domu. Potwierdzeniem dobrego dopasowania naszej oferty do współczesnych trendów jest to, że z różnych ekologicznych produktów TAURONA skorzystało już 100 tysięcy klientów indywidualnych – dodaje prezes Tauronqa.

Każdy klient, który skorzysta z oferty Prąd EKO, dostanie certyfikat pochodzenia energii wystawiony przez TÜV SÜD Polska (niezależny podmiot certyfikujący), a faktury będzie otrzymywał w formie elektronicznej.

Najnowsza propozycja Taurona skierowana jest do wszystkich gospodarstw domowych, bez względu na ilość zużywanej energii oraz sposób rozliczeń. Mogą z niej skorzystać zarówno te osoby, które mają stałą cenę energii w ciągu doby, jak i te, które rozliczane są w dwóch lub trzech strefach czasowych. Klienci mogą wybrać ofertę na dwa lub trzy lata, a rabat będzie trwał również wtedy, gdy ceny w taryfie ulegną zmianie. Dodatkowo klienci, którzy wybiorą Prąd EKO za pośrednictwem platformy obsługowej Mój Tauron, otrzymają 50 zł zwrotu za prąd.

- Klienci często pytają, czy kupiona przez nich zielona energia naprawdę wytworzona jest z odnawialnych źródłach. Oczywiście, że tak. Gwarancją pochodzenia tej energii jest certyfikat oraz prowadzony przez Towarową Giełdę Energii rejestr zakupów dokonywanych m.in. przez Tauron - podkreśla Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż. - Trzeba jednak pamiętać, że oznaczanie zielonej energii odbywa się w tzw. przepływie handlowym, czyli w procesie jej kupna i sprzedaży. W praktyce oznacza to, że prąd wprowadzony do sieci energetycznej, np. przez elektrownię wodną, płynie zgodnie z regułami fizyki, czyli bilansuje zapotrzebowanie wszystkich punktów odbioru, natomiast klienci korzystający z naszego produktu w gospodarstwie domowym faktycznie „zamawiają pracę” ekologicznego źródła energii - wyjaśnia Rafał Soja.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]