REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE Toruń przyłączy kolejnych 49 budynków gminnych do sieci ciepłowniczej

  • 11 czerwca 2024 10:25
  • Opracowała: AMC
Reklama

PGE Toruń i Gmina Miasta Toruń podpisali porozumienie dotyczące przyłączenia do sieci ciepłowniczej 49 budynków miejskich, ogrzewanych obecnie paliwami stałymi. Zmiana źródła ciepła na ciepło sieciowe poprawi bezpieczeństwo cieplne lokatorów oraz jakość powietrza w mieście dzięki całkowitej likwidacji aż 585 pieców.

- Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej to jedna z najskuteczniejszych metod walki ze smogiem w mieście i poprawy efektywności energetycznej budynków. W ciągu ostatnich 5 lat, w Toruniu podłączyliśmy do sieci ciepłowniczej 260 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło ponad 40MWt. Dzisiejsze podpisanie porozumienia jest kolejnym krokiem w likwidacji nieefektywnych i wysokoemisyjnych źródeł ciepła opartych na paliwach stałych. Cieszymy się, że możemy ten sposób wspierać Miasto w działaniach na rzecz czystego powietrza i lokalnej społeczności – mówi Robert Kowalski, Wiceprezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. Wsparcia i Rozwoju.

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od wielu lat pomaga klientom, którzy chcą zmienić swoje dotychczasowe ogrzewanie na ciepło sieciowe.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu, administrujący gminnym lokalami mieszkaniowymi i użytkowymi, cyklicznie przyłącza kolejne budynki do sieci ciepłowniczej PGE Toruń, likwidując w ten sposób nieefektywne i wysokoemisyjne źródła ciepła.

- Dzisiejsza umowa mieści się w szerokim spectrum działań samorządu na rzecz poprawy powietrza w Toruniu – mówi Prezydent Torunia Paweł Gulewski - Dofinansowujemy wymianę starego typu ogrzewania na instalacje przyjazne dla środowiska, inwestujemy w fotowoltaikę, rozwijamy systemy badania jakości powietrza w mieście, także pod kątem wykroczeń w zakresie spalania odpadów szkodliwych. W Toruniu wciąż jeszcze mamy ponad 1700 pieców w budynkach gminnych i należących do wspólnot mieszkaniowych. Dlatego musimy działać, by ten stan rzeczy jak najszybciej zmienić. Dzięki porozumieniu uda się w ciągu 4 lat przyłączyć 49 budynków z zasobu miejskiego, a to oznacza, że z 390 lokali znikną przysłowiowe „kopciuchy”, aż 585 pieców. To ważne by miasto zaczynało właśnie od siebie walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]