REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Łukasiewicz i Celon Pharma inicjują strategiczny program rozwoju terapii przeciw COVID

  • 23 marca 2020 09:35
  • : : autor: PARA
Reklama

Sieć Badawcza Łukasiewicz i Celon Pharma S.A. rozpoczęły wspólny program badawczy, którego efektem ma być opracowanie skutecznego programu terapii COVID-19. Obie jednostki zajmą się określeniem potencjału terapeutycznego znanych leków i substancji czynnych dla zbadania ich wpływu na wirus SARS CoV-2 oraz opracowaniem innowacyjnych molekuł specyficznie targujących w elementy wirusa SARS CoV-2, co w dłuższej perspektywie pozwoliłoby na opracowanie innowacyjnego leku posiadającego potencjał terapeutyczny przeciw chorom wywoływanym przez wirusy. 

Program badawczy obejmuje również przeprowadzenie rozwoju przedklinicznego i klinicznego wybranych kandydatów na terapie oraz zabezpieczenie ich dostępności na potrzeby pacjentów w Polsce.

Do programu badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz wniesie potencjał naukowy i doświadczenie w inżynierii genetycznej, diagnostyki genomu, przeciwciał monoklonalnych i wytwarzania wysokooczyszczonych związków o działaniu biologicznym i o strukturze białkowej, a także chemii związków działających leczniczo. Do prac zostaną wykorzystane także wiedza i doświadczenie m.in. w biotechnologii oraz opracowywaniu i wdrażaniu technologii substancji biologicznie czynnych, w obszarze badań przedklinicznych z toksykologią, biodostępnością i równoważnością biologiczną.

Celon Pharma S.A. wniesie do projektu kompetencje w wytwarzaniu leków w tym leków antywirusowych, doświadczenie w opracowywaniu i rozwoju innowacyjnych leków oraz gotowość do podjęcia testów in vitro, in vivo. Wykorzysta też doświadczenie w przygotowywaniu, organizacji i prowadzeniu badań klinicznych innowacyjnych leków, a także w produkcji oraz rejestracji leków na rynkach krajowym i zagranicznych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to unikalna w skali kraju, licząca się międzynarodowo sieć instytutów badawczych przygotowana merytorycznie i organizacyjnie do prowadzenia działalności badawczej i wdrożeniowej. Prace badawczo-rozwojowe prowadzone w Łukasiewiczu odpowiadają na takie wyzwania społeczne jak Zdrowie, Zrównoważona Gospodarka i Energia, Inteligentna Mobilność oraz Transformacja Cyfrowa. Szczególną misją Sieci Badawczej Łukasiewicz jest koordynowanie działań kreatywnych ludzi, którzy tworzą z pasją innowacyjne rozwiązania dla rozwoju polskiej gospodarki.

Celon Pharma S.A. to niezależna, polska firma farmaceutyczna specjalizująca się w rozwoju, wytwarzaniu i sprzedaży zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych produktów leczniczych. Spółka posiada wyróżniającą się w skali kraju wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi lekami. Dysponuje rozbudowanym zapleczem badawczo-rozwojowym, obejmującym kompleks nowocześnie wyposażonych laboratoriów, umożliwiających prowadzenie szeroko zakrojonych badań rozwojowych nad innowacyjnymi lekami głównie w zakresie chorób układu nerwowego, oddechowego, chorób zapalnych oraz nowotworowych.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]