WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Fotowoltaiczna skarbonka, czyli inwestycje na czas kryzysu

  • 9 kwietnia 2020 11:36
  • Autor: PARA
Reklama

Czy w czasach kryzysu można skutecznie inwestować? Złoty się osłabia, a Narodowy Bank Polski obcina stopy procentowe. Dobrym pomysłem na ucieczkę przed spadkiem wartości pieniądza jest inwestowanie w fotowoltaikę.

Według danych GUS ponad połowa Polaków trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tylko niewiele lepszym wyjściem było w ostatnim czasie oszczędzanie pieniędzy na lokacie bankowej. Mimo odsetek o przeciętnej wysokości 1,5 proc. przy obecnym wzroście cen wynoszącym nawet kilka procent w zależności od towaru czy usługi, ich siła nabywcza spadła. Niezależnie od tego gdzie ulokowane są pieniądze, przy inflacji na obecnym poziomie tracimy. Jak się przed tym chronić?

Giełda odpada. Epidemia wywołała duże zamieszanie, a ceny akcji największych spółek z warszawskiej giełdy spadły nawet o 30 proc. To oczywiście dobra okazja by kupić akcje mocnych spółek taniej. Jest to jednak inwestowanie obarczone sporym ryzykiem i polecane raczej dla doświadczonych graczy.

Dobrym pomysłem, by pieniądze przynosiły zysk są tzw. inne formy lokowania gotówki czyli np. inwestycje w nieruchomości, a nawet w odnawialne źródła energii, które są bezpieczne i przynoszą długofalowe zyski. Dlaczego inwestycja w OZE miałaby się opłacać?

Darmowa energia z odnawialnych źródeł energii oszczędności na rachunkach za prąd nawet przez ponad 30 lat. Inwestycja, między innymi dzięki systemom wsparcia jak rządowy Mój Prąd zwraca się już w około 7 lat, a przy obecnym wzroście cen prądu nawet szybciej. Późniejsze lata to czysty zysk. Inwestycja w fotowoltaikę zabezpiecza też kolejne pokolenie, a zaoszczędzony kapitał możesz przeznaczyć na inne inwestycje. 

Dodatkowo Columbus Energy wraz z Nexity wychodzą naprzeciw właścicielom instalacji fotowoltaicznych i opłacalności ich inwestycji. Już niedługo każdy z nich będzie mógł stać się posiadaczem punktu ładowania samochodów elektrycznych i sprzedawać nadmiar wyprodukowanej energii ze słońca użytkownikom elektryków. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko oszczędności ale i zysk z instalacji przez długie lata. Rozwiązanie te potwierdza także procesowana aktualnie europejska dyrektywa RED II, dzięki której przesył i rozliczenie energii w ramach tzw. klastrów energetycznych i prosumentów wirtualnych będzie po pierwsze rozszerzone, a po drugie znacząco ułatwione.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

JFBLL
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]