WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Geoankieta pomoże wytyczać nowe linie energetyczne

  • 4 maja 2020 14:26
  • Autor: PARA
Reklama

Interaktywna aplikacja - geoankieta - pomoże w wytyczaniu i budowie nowych linii energetycznych. To sposób na bezpieczne konsultacje z mieszkańcami obszarów, na których staną nowe linie. 

Inwestycje infrastrukturalne PSE są niezbędne dla niezawodnych dostaw energii elektrycznej i bezpiecznej pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Dlatego też, nawet w czasie epidemii są kontynuowane. Obowiązujące ograniczenia uniemożliwiają organizowanie spotkań z mieszkańcami i władzami samorządowymi. 

– Dialog z nimi to dla nas kluczowa część każdej naszej inwestycji, dlatego musieliśmy znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na  transparentne i jak najpełniejsze zapewnienie udziału lokalnych społeczności. Z pomocą przyszły nowoczesne technologie – mówi Włodzimierz Mucha, wiceprezes Zarządu PSE, zarządzający Centralną Jednostką Inwestycyjną.

Geoankieta to działająca w przeglądarce internetowej dedykowana aplikacja umożliwiająca prześledzenie proponowanych wariantów trasy linii na mapie satelitarnej, sprawdzanie odległości od zaznaczonego punktu do linii i jej pasa technologicznego oraz zgłaszanie uwag i opinii do ich przebiegu. Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane przez projektantów i – jeżeli będzie to możliwe – uwzględnione przy przygotowaniu ostatecznego przebiegu linii. Wyniki analiz zostaną udostępnione za pośrednictwem strony internetowej inwestycji.

Opinie i uwagi za pomocą geoankiety mogą już zgłaszać mieszkańcy gmin między Wyszkowem a Ostrołęką, przez które przebiegać będzie lina 400 kV Ostrołęka-Stanisławów. Geoankieta wraz z materiałami informacyjnymi na temat tej inwestycji jest dostępna na  stronie https://liniaostrolekastanislawow.pl.

- Planowane jest udostępnianie tego narzędzia dla kolejnych linii. Na razie traktujemy geoankiety jako rozwiązanie tymczasowe, ale jeżeli spotkają się z dobrym odbiorem wśród mieszkańców, będziemy je stosować także po zakończeniu epidemii – zapowiada wiceprezes Włodzimierz Mucha.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]