REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

W lwóweckich lasach powstaną trasy singletrack

  • 13 czerwca 2020 09:40
  • : : autor: AMC
Reklama

Las to idealny teren do wypoczynku i rekreacji oraz do uprawiania wielu aktywności sportowych. Jazda na rowerze górskim po singlach, czyli zrównoważonych trasach kolarstwa górskiego, zlokalizowanych na terenach leśnych sprawia podwójną radość. W dolnośląskich lasach postaną kolejne trasy dla rowerzystów – informuje portal lasy.gov.pl.

- Singletrack to specjalnie zaprojektowane terenowe ścieżki do jazdy rowerem górskim (MTB). Ich ważnym elementem oraz zaletą jest to, że są jednokierunkowe, o niewielkiej szerokości dostosowanej do poruszania się rowerem, a także są oddzielone od ruchu pieszego, co zapewnia wszystkim użytkownikom bezpieczeństwo. Dodatkowo ogromną zaletą tych szlaków rowerowych jest różny stopień trudności, dlatego każdy rowerzysta – mniej lub bardziej zaawansowany znajdzie coś dla siebie – informuje Patrycja Opalińska, rzecznik prasowy RDLP we Wrocławiu.

Na terenie dolnośląskich lasów ścieżek typu singletrack jest już ponad 472 km. Znaleźć je można na terenach 13 jednostek, w nadleśnictwie: Bardo, Henryków, Bystrzyca Kłodzka, Zdroje, Jugów, Międzylesie, Miękinia, Ruszów, Lądek Zdrój, Szklarska Poręba, Śnieżka, Świeradów Zdrój, Złotoryja i Miękinia.

Już niedługo dołączy do tego grona Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Po dziesięciu latach starań został podpisany list intencyjny pomiędzy nadleśnictwem, powiatami lwóweckim i jeleniogórskim, gminami Lubomierz, Jeżów Sudecki, Wleń i Stara Kamienica, a także Stowarzyszeniem Pławna. Planowana nowa rowerowa trasa ma powstać nad jeziorem pilchowickim ma mieć 34 km, a jej koszt jest szacowany na ok. 4 mln zł.

Rzecznik informuje, że trasy rowerowe w dużej części będą przebiegać przez grunty leśne Nadleśnictwa Lwówek Śląski. Tereny wokół zbiornika Pilchowickiego są atrakcyjne  turystycznie, choć wiele lasów jest  trudno dostępnych. 

Nadleśnictwo Lwówek Śląski jest otwarte na działania promujące turystykę w lasach. Budowa tras pozwoli na realizację ważnej funkcji społecznej  lasów wokół jeziora pilchowickiego, a także umożliwi korzystanie przez turystów i rowerzystów z terenów leśnych.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]