WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Zaoszczędzą i obniżą emisję dwutlenku węgla

  • 5 lutego 2020 10:38
  • : : autor: AMC
Reklama

Sosnowiec rozpoczyna drugi etap modernizacji lamp oświetlenia ulicznego. To kontynuacja zakończonego we wrześniu 2018 r. wartego prawie 15 mln zł. projektu polegającego na wymianie opraw oświetlenia ulicznego. W Urzędzie Miejskim podpisano umowę w tej sprawie.

Miejsce wysłużonych opraw sodowych i rtęciowych zajęły lampy w technologii LED. W sumie miasto wymieniło 7694 oprawy. To było największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

- Teraz czas na drugi, nieco szerszy etap modernizacji, ponieważ inwestycja obejmuje nie tylko wymianę samych punktów świetlnych ale również słupów oświetlenia. W sumie wymianą objętych będzie 6071 opraw i prawie 1600 słupów – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Zakres prac obejmuje wyminę wraz z zabezpieczeniem i przewodami zasilającymi na nowe oprawy typu LED oraz wymianę słupów betonowych na 665 stalowych oraz 907 aluminiowych anodowanych. Zadaniem firmy FBSerwis, która będzie odpowiedzialna za inwestycję  jest także wyposażenie nowych opraw w sterowniki zintegrowane z systemem sterowania oświetlenia, dzięki któremu miasto może monitorować oraz regulować natężenie oświetlenia w zależności od potrzeb, podnosząc przy tym jego efektywność. Przed podjęciem prac, FBSerwis zobowiązana jest również do stworzenia projektu modernizacji oświetlenia, w tym przygotowywania dokumentacji techniczno-projektowej do każdej z około 140 szaf oświetlenia ulicznego.

Umowa z Gminą Sosnowiec to jeden z największych kontraktów oświetleniowych w portfolio FBSerwis, dlatego cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze bogate i kompleksowe doświadczenie przy tej realizacji. Obserwując efekty naszej pracy w innych gminach i miastach, możemy śmiało powiedzieć, że modernizacja oświetlenia to jedne z lepszych inwestycji, jakie mogą poczynić samorządy. Nowoczesne oświetlenie to nie tylko znaczące oszczędności, zarówno na energii, jak i kosztach przyszłej konserwacji, ale również czystsze powietrze dzięki mniejszej emisji szkodliwych pyłów, w tym CO2 – mówi Artur Pielech, prezes zarządu FBSerwis SA.

Strona 1 z 3
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]