REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ich pomoc daje MOC

  • 10 stycznia 2022 14:17
  • : : autor: AMC
Reklama

Aż 215 nagrodzonych projektów w 9 województwach, 207 beneficjentów grantów społecznych poprawiających jakość życia społeczności lokalnych i 51 warsztatów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu energetycznemu, powstawaniu i przesyłowi prądu dla 1800 uczniów. To realna pomoc oraz efekty działań edukacyjnych i społecznych Polskich Sieci Elektroenergetycznych w 2021 r. Na wszystkie projekty dobrosąsiedzkie firma przeznaczyła ponad 4,3 mln zł - czytamy w nadesłanej informacji prasowej.

PSE realizowały projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w trzech obszarach – społecznym, edukacyjnym i charytatywnym. Skorzystały z nich różne podmioty i instytucje realizujące swoją misję z myślą o społecznościach lokalnych. Wsparcie objęło m.in. 70 samorządów, 63 organizacje pozarządowe, 44 szkoły i przedszkola, 20 bibliotek, ośrodków kultury, sportu i rekreacji oraz 10 szpitali i specjalistycznych poradni.

W ramach III edycji ogólnopolskiego programu grantowego WzMOCnij Swoje Otoczenie lokalne instytucje i organizacje otrzymały granty na realizację projektów poprawiających jakość życia mieszkańców w obszarze aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, edukacji, rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej, ochrony środowiska czy zdrowia. Łącznie nagrodzono ponad 180 inicjatyw.

Tylko w tym roku przeznaczono na nie prawie 3,7 mln zł. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się między innymi: wirtualne laboratorium chemiczne dla uczniów z Otwocka, ścieżki do nordic walkingu i biegu na orientację w gminach Międzyrzecz i Szczecinek, gabinet integracji sensorycznej dla dzieci z powiatu świdnickiego, nowe trasy rowerowe w gminie Wiązowna czy nowa pracownia techniczna w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej.

- Nasze działania docierają do społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których budujemy oraz modernizujemy infrastrukturę elektroenergetyczną oraz zapewniamy ciągłość dostaw prądu dzięki istniejącej już sieci o napięciu 400 i 220 kV. Poprzez program WzMOCnij swoje otocznie nie tylko odpowiadamy na bieżące potrzeby mieszkańców, ale także budujemy ich świadomość wokół misji, roli i zadań PSE jako krajowego operatora systemu przesyłowego, stojącego na straży bezpieczeństwa energetycznego Polski – mówi Szymon Kostiuk, koordynator projektów społecznych i edukacyjnych w PSE.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]