WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE Polska Grupa Energetyczna oficjalnie otwiera swoją siedzibę w Lublinie

  • 27 września 2022 08:17
  • Opracowała: AMC
Reklama

PGE Polska Grupa Energetyczna przeniosła siedzibę z Warszawy do Lublina. W poniedziałek, 26 września 2022 roku, miało miejsce uroczyste otwarcie lubelskiej siedziby PGE - informuje spółka.

Przeniesienie siedziby PGE do Lublina wiąże się z korzyściami nie tylko dla samej spółki, ale też dla miasta i województwa. Lokalne samorządy zyskają dodatkowe dochody z podatku CIT płaconego przez spółkę oraz z podatku PIT odprowadzanego przez zatrudnionych w Lublinie pracowników.

- Realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju. Wdrożyliśmy szereg programów rządowych, by niwelować przepaści rozwojowe w całej Polsce. Teraz przenosimy siedzibę główną Grupy PGE do Lublina. To impuls rozwojowy dla regionu, lokalne samorządy zyskają dodatkowe dochody z podatku CIT, a mieszkańcy nowe miejsca pracy. To przełomowy krok, który, mam nadzieję, będzie stanowił dobry przykład dla innych firm decydujących się na decentralizację zarządzania i przeniesienie części kompetencji z Warszawy do miast w całej Polsce – przekazał w liście skierowanym
do uczestników wydarzenia, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Lublin to prężny i dobrze skomunikowany ośrodek biznesowo-edukacyjny i jeden z największych i najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce z ważnymi uczelniami na czele z Uniwersytetem Lubelskim, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Politechniką Lubelską. 

- Lokalizacja w Lublinie to znakomita decyzja PGE, ponieważ Lublin, jako ośrodek akademicki, zapewnia dobrze wyszkoloną, zmotywowaną i wysoko wykwalifikowaną kadrę. Pomysł, aby tu zlokalizować siedzibę i centrum wiedzy i rozwoju jest z jednej strony docenieniem tego potencjału, a z drugiej strony jestem przekonany, że w tym miejscu, w Lublinie, gdzie PGE ma swoją infrastrukturę, przede wszystkim PGE Dystrybucja ale także PGE Energia Ciepła – Oddział Elektrociepłownia Lublin, a także Oddział Obrotu, że w tym miejscu będzie wykorzystany potencjał Lublina akademickiego, aby wypracowywać nowe koncepcje, opracowywać strategię dot. kierunków transformacji, projektów inwestycyjnych czy wyłączenia aktywów wytwórczych do odrębnego podmiotu – powiedział Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, .

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]