WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Te rozwiązania pozwalają odzyskiwać straty energetyczne

  • 17 marca 2021 11:38
  • Autor: AMC
Reklama

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii rozrasta się. Jego nowy członek to firma Waven. To istotny dla polskiej branży energetycznej krok w kierunku generacji energii w procesie harvestingu fal elektromagnetycznych.  

Waven tworzy systemy harvestujące w technologii półprzewodnikowej przeznaczone do niezależnego zasilania szeroko pojętych urządzeń Internetu Rzeczy i wydłużania czasu użytkowania baterii. Urządzenia czerpią energię zarówno z naturalnych źródeł elektromagnetycznych, jak i z elektrosmogu, czyli emisji sztucznych, stanowiących straty wypromieniowane przez infrastrukturę miejską, przemysłową, energetyczną, telekomunikacyjną i transportową.

Rozwiązania spółki pozwalają odzyskiwać straty energetyczne, w pełni zasilać autonomiczne urządzenia i czujniki, redukując koszty utrzymania, nakłady niezbędne na instalację przewodów i urządzeń oraz przede wszystkim optymalizować pracę akumulatorów, co znacząco obniża częstotliwość ich wymiany.

– Partnerstwo z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii jest ważnym krokiem w rozwoju firmy Waven. Harvesting fal elektromagnetycznych to rozwiązanie służące pozyskiwaniu energii, które odpowiada na obecne potrzeby użytkowe w obliczu coraz bardziej powszechnego użycia urządzeń mobilnych w wielu obszarach konsumenckich i przemysłowych – mówi Łukasz Cejrowski, CEO Waven.

Cele Waven i Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii są niewątpliwie zbieżne. Obie organizacje dostrzegając potrzeby społeczeństwa, w trosce o środowisko, a także widząc dynamiczne zmiany na rynku energetycznym w Polsce, działają na rzecz integracji środowisk zainteresowanych wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań – tak w kontekście technologii, jak i legislacji, które pozwolą na systematyczny i dynamiczny rozwój rodzimej energetyki.     

Zastąpienie bądź wsparcie konwencjonalnego zasilania sensorów harvesterami energii otwiera nowy rozdział dla elektroniki użytkowej. Zmniejszenie częstotliwości koniecznych przeglądów serwisowych związanych z kontrolą lub wymianą źródeł zasilania, przy jednoczesnym zapewnieniu dłuższej, nieprzerwanej pracy wielu urządzeń to nie tylko zwiększony komfort, ale również bezpieczeństwo – dodaje dr Rafał Jakubowski, CTO firmy.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

DMFMU
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]