WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

W Katowicach przetworzą odpady hermetycznie

  • 24 czerwca 2021 10:41
  • : : autor: AMC
Reklama

Aż 10 gotowych bioreaktorów, wybudowane ściany wjazdowe do nowej hali hermetycznej i w pełni zamontowane zasilanie nowego obiektu – budowa inwestycji hermetyzacji zakładu przetwarzania odpadów MPGK w Katowicach nabiera tempa. To jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce.

Jak informuje Urząd Miejski w Katowicach, prace na budowie inwestycji rozpoczęły się na początku marca tego roku. W tym czasie wykonano już fundamenty, ściany oraz stropy 10 bioreaktorów, które są kluczowymi elementami inwestycji. Gotowe są także ściany wjazdowe do nowej hali z wykształconymi bramami od strony wschodniej i południowej. Zakończył się także montaż zasilania obiektu.

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem nadproży w bioreaktorach i attyk na zabudowie żelbetowych konstrukcji. Na miejsce budowy dotarły również istotne elementy instalacji, takie jak płyty prefabrykowane posadzek, wentylatory i elementy oczyszczalni. W najbliższym czasie plac budowy uzupełni reszta urządzeń oczyszczalni, które obecnie znajdują się w procesie prefabrykacji.

– Na budowie każdego dnia pracuje średnio 35 pracowników, którzy dostosowują zabudowania pod instalację przyszłej hali hermetyzacji. Od 21 czerwca rozpoczną się roboty stalowe związane z wykonaniem hali łącznika. W drugiej połowie lipca planujemy przeprowadzenie prac sanitarnych w obiekcie, a następnie montaż urządzeń technologicznych. Prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem – mówi Wojciech Łagoń, specjalista ds. Inwestycji i Rozwoju w MPGK.

Nowy obiekt MPGK Katowice zostanie wykonany zgodnie ze standardowymi zasadami budowy tego typu obiektów, przeznaczonych do obsługi odpadów komunalnych. Hala wykonana z konstrukcji stalowej będzie wyposażona w bioreaktory wykonane z żelbetu, co jest sprawdzoną praktyką w procesach stabilizacji tlenowej odpadów. Technologia nowego obiektu będzie również umożliwiała sprzężenie całego procesu biologicznego przetwarzania odpadów w jednym szczelnym kompleksie, dzięki czemu zwiększy się wydajność procesu ich przetwarzania przy jednoczesnym zminimalizowaniu uciążliwości zapachowych.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]