WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Polska jest w ekscytującym momencie dla rozwoju odnawialnej energii

  • 2 września 2021 10:56
  • Autor: AMC
Reklama

Pilne zmiany regulacyjne i przyspieszenie inwestycji mogą sprawić, że Polska sprosta unijnym wymaganiom klimatycznym zawartym w Fit for 55 takie wnioski płyną z konferencji zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

PSEW informuje - kilkadziesiąt godzin eksperckich dyskusji, kilkanaście merytorycznych paneli i warsztatów, a przede wszystkim największe w historii krajowej energetyki wiatrowej spotkanie przedstawicieli firm zaangażowanych w produkcję zielonej energii z wiatru na ladzie i na morzu, rządu i samorządów, jak co roku odbyło się w Serocku.

– W konferencji uczestniczyło blisko 1000 osób związanych z energetyką wiatrową. To pokazuje jak ważny jest rozwój energetyki wiatrowej w Polsce oraz skalę zainteresowania nowymi inwestycjami – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, które było organizatorem wydarzenia. 
 
Konferencja PSEW 2021 pozwoliła wypracować model dyskusji i współpracy nie tylko między firmami w łańcuchu dostaw ale także między przedsiębiorcami, a stroną rządową i regulacyjną. 
 
 To dla nas bardzo ważne miejsce. Tutaj rodziły się pierwsze pomysły, wymienialiśmy doświadczenia, tu pracowaliśmy nad regulacjami. Dzisiaj rozmawiamy o konkretach, o procesie budowy, o infrastrukturze. Konferencja PSEW to mekka polskiej energetyki wiatrowej – podkreśla Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych.

W informacji prasowej czytamy, że uczestnicy debat i paneli dyskusyjnych zwracali uwagę, że branża wiatrowa w Polsce może rozwijać się tylko w oparciu o stabilne regulacje oraz przewidywalność legislacyjną. To – w ich ocenie – pozwoli zbudować trwały ekosystem gospodarczy skupiony wokół producentów energii z wiatru na lądzie i na morzu. 

 Przedsiębiorstwa produkujące dla firm z sektora OZE potrzebują stabilności, którą rozumiem jako nieprzerwany dopływ zleceń z energetyki wiatrowej. To zagwarantuje stabilność regulacyjna oraz taki plan inwestycji, który zapewni ich długoterminową realizację. Nie można dopuścić do sytuacji, jaką mieliśmy w sektorze onshore, kiedy  po chwilowym skoku popytu inwestycje zostały wstrzymane i tworzący się łańcuch dostaw został zniszczony - podkreśla Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy.

Strona 1 z 3
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]