REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Oto polski Ambasador Innowacyjności 2022

  • 6 czerwca 2022 09:40
  • : : autor: AMC
Reklama

Dr inż. Magdalena Letun-Łątka, naukowiec i menadżer z Politechniki Śląskiej otrzymała prestiżowy tytuł polskiego Ambasador Innowacyjności 2022 w międzynarodowym konkursie Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki. Dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii została doceniona za „wkład w rozwój innowacji w Polsce, za przyszłościowe, nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty, nowe idee i niezwykłe rozwiązania” - informuje Politechnika Śląska.

Laureatka odebrała nagrodę podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego organizowanego przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

- Moja praca w CITT na co dzień obejmuje przede wszystkim koordynowanie zarządzania własnością intelektualną uczelni. Do zadań dyrektora tej jednostki należy także dbanie o wizerunek Politechniki Śląskiej z perspektywy partnera biznesowego. Trzeba pamiętać, że rozwiązania powstające w uczelni badawczej, a taką jest Politechnika Śląska, niejednokrotnie są bardziej poszukiwane przez rynek, niż te wyznaczane przez trendy światowe. Często jednak brakuje nam jako polskim naukowcom wiary i przekonania, że nasze rozwiązania są tak doskonałe. Tymczasem należy odważyć się łamać schematy i współtworzyć trendy. I do tego zachęcamy w Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej – mówi dr Letun-Łątka i zaznacza, że tytuł Ambasadora Innowacyjności to wyróżnienie nie tylko dla niej i zespołu CITT, ale także dla uczelni.

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii jest jednostką Politechniki Śląskiej koordynującą współprace z biznesem i przemysłem, w tym przede wszystkim transfer innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii do firm i przedsiębiorstw. 

- Politechnika Śląska jest postrzegana w Polsce i na rynkach światowych jako uczelnia prestiżowa i kreatywna. Oznacza to, że jesteśmy w stanie tworzyć innowacje i rozwiązania, które pomagają w codziennym życiu i poprawiają jego jakość, które wpływają na otoczenie społeczno-gospodarcze – mówi laureatka wyróżnienia.

CITT odpowiada także za prowadzenie procesu zgłoszeń patentowych wynalazków Politechniki Śląskiej do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO) – uczelnia jest krajowym liderem w liczbie zgłoszeń patentowych do EPO w dwu ostatnich latach. Jednostka odpowiada także za udział uczelni w Międzynarodowym Konkursu Innowacyjności INTARG, w którym corocznie Politechnika Śląska zdobywa najwyższe nagrody i wyróżnienia. W ostatniej edycji wydarzenia INTARG’22, CITT był patronem merytorycznym jednego z paneli dyskusyjnych forum pt. „Synergia nauki i biznesu, czyli współczesny klucz do sukcesu”. Temat panelu to jednocześnie dewiza Centrum. W synergii, czyli ujednoliceniu i zestrojeniu celów nauki i biznesu najważniejsza jest innowacyjność.

W Polsce działa obecnie 81 jednostek odpowiedzialnych za transfer wiedzy i ochronę własności intelektualnej. Funkcjonują one przy najlepszych polskich uczelni, instytutach Polskiej Akademii Nauk, Instytutach badawczych oraz Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]