WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jak szybko zwraca się koszt paneli słonecznych?

  • 14 maja 2020 13:25
  • Autor: AMC
Reklama

W internetowym kalkulatorze przeliczysz, jakiej mocy instalacji potrzebujesz, na jakie zniżki możesz liczyć oraz jak szybko zwróci się koszt instalacji. Taki kalkulator udostępnia Energa Obrót.

Aplikacja dostępna jest na stronie spółki. Na początek wystarczy podać roczne zużycie energii elektrycznej. Na podstawie danych kalkulator dopasuje moc instalacji i potrzebną do jej montażu powierzchnię.

W kolejnym kroku poda szacunki zarówno na temat pełnego kosztu montażu, jak też kosztów obniżonych o dofinansowanie z rządowego programu Mój Prąd (do 5 tys. zł) oraz ulgę termomodernizacyjną  (17 lub 32 proc., w zależności od progu podatkowego). Kalkulator wskaże też, po jakim czasie klientom zwróci się instalacja paneli fotowoltaicznych.

Kalkulator jest częścią kompleksowej oferty Energi Obrotu dla klientów indywidualnych zainteresowanych własną fotowoltaiką. Spółka świadczy pełen zakres usług, od dokładnej wyceny, szczegółowej kalkulacji spodziewanych oszczędności oraz prac planistycznych, przez wsparcie w wypełnieniu wniosków o dofinansowania, a na montażu i przyłączeniu do sieci elektroenergetycznych kończąc.

Aby skorzystać z tych usług, wystarczy mieć umowę kompleksową z Energą Obrotem i być właścicielem dachu lub gruntu, na którym zamontowane będą panele.

Np. 4-osobowa rodzina po pełnym zbilansowaniu instalacji fotowoltaicznej płacić będzie rachunki w wysokości ok. 200-220 zł rocznie, czyli jedynie opłaty stałe, niezwiązane z wysokością zużycia.

Takie obniżenie rocznych wydatków będzie możliwe dzięki inwestycji rzędu 12,6 tys. (ulga termomodernizacyjna w wysokości 17 proc. i dofinansowanie z programu Mój Prąd) bądź 10,3 tys. zł (ulga 32-procentowa wraz z Moim Prądem). Tyle bowiem dzięki finansowemu wsparciu kosztować będzie instalacja o mocy 3,7 kWp, wystarczająca przy rocznym zapotrzebowaniu czteroosobowej rodziny rzędu 3,2-3,3 tys. kWh. Bez programu Mój Prąd i ulgi taka sama instalacja kosztowałaby ok. 20 tys. zł.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

VPJLE
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]